В Одесі розширять межі історичного центру, який включили до списку ЮНЕСКО

Експерти Міжнародної ради з охорони памʼяток та історичних місць, на думку яких покладаються керівні органи ЮНЕСКО, наполягають на розширенні меж "Історичного центру Одеси".

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

Йдеться про розширення меж Комплексної охоронної зони історичного центру, що визначена Історико-архітектурним опорним планом 2008 року та Генеральним планом Одеси 2015 року. Ця межа проходить по вулицях Старопортофранківській, Пантелеймонівській, Леонтовича та Лідерсівському бульвару.

Графічні матеріали з позначенням нових розширених меж об’єкта всесвітньої спадщини “Історичний центр Одеси” будуть направлені українською стороною до Центру всесвітньої спадщини найближчим часом.

Фото: Одеська міська рада

Нагадаємо, також Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (КВС) ухвалив рішення про внесення двох об’єктів всесвітньої спадщини “Київ: Собор святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра” та “Ансамбль історичного центру Львова” до Списку всесвітньої спадщини під загрозою, враховуючи загрозу, яку становить російська збройна агресія для об’єктів культурної спадщини України.

 

 

Читайте також:

ЮНЕСКО внесло 20 обʼєктів до списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

Софію Київську та історичний центр Львова хочуть внести до списку обʼєктів ЮНЕСКО під загрозою знищення

Представники ЮНЕСКО оцінюють наслідки ракетних обстрілів в Одесі