Одеситам пропонують обрати найкращий проєкт благоустрою Театральної площі

Одеська міська рада проводить архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію щодо благоустрою Театральної площі в центрі міста.

Нині вже завершився етап розробки конкурсних робіт. Журі розглядає сім проєктних пропозицій.

Одеситам пропонують ознайомитися з проєктами та висловити власну думку стосовно архітектурних рішень. Відгуки можна надіслати на електронну адресу Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради: uag[email protected]omr.gov.ua.

Наразі площу фактично розділяє вулиця Рішельєвська. Навколо хаотично припарковані авто. На площі розташований оперний театр Одеси, біля якого люблять фотографуваися містяни та туристи, і для цього вони вимушені ставати посеред проїжджої частині. Нині ж розробники проєктів як пропонують зробити весь простір повністю пішохідним та звільнити площу від автівок, так і упорядкувати зонування простору за рахунок зменшення площі проїжджих частин.

 

Проєкт №1

Візуалізація проєкту №1

Команда першого проєкту провела опитування серед містян, більшість з яких висловились, що площі як такої вони не бачать, лише перехрестя. Мешканці в цілому підтримують облаштування на Театральній площі пішохідної зони та озеленення.

Тут пропонують впорядкувати транспорт, зробити пішохідною вулицю Рішельєвську, прибрати щонайменше 50 паркувальних місць, а вул. Ланжеронську звузити до однієї смуги. Команда приділила увагу безбар’єрності простору (відсутність бордюрів, інших перешкод, встановлення пандусів), щоб маломобільні групи населення могли без перешкод пересуватися площею.

Праворуч від оперного театру пропонують висадити дуби, а Ланжеронівську  вулицю озеленити кленами. Також пропонується розмістити «сухий фонтан» овальної форми. У «сухому» режимі посеред фонтану можна проводити заходи, а взимку використовувати його як ковзанку.

 

Проєкт №2

Проєкт благоустрою Театральної площі

Команда другого проєкту пропонує розмістити лавки, стільці, урни, вуличні ліхтарі, а по кутах площі звести два павільйони. У спорудах, зведених в класичному стилі, можуть розташуватися громадська бібліотека та простір для виставок.

Також проєктом передбачено створення зони відпочинку з фонтаном посеред шовковичних дерев.

 

Проєкт №3

Візуалізація проєкту №3

Команда третього проєкту акцентує увагу на необхідності реконструкції фасадів будівель, що розташовані на Театральній площі. Зокрема тих, де розміщена радянська символіка. Дошки Пошани пропонують перенести, що дозволить провести реставраційні роботи з поновлення фасадів.

Також команда хоче відновити історичний вигляд будівель, що торцями виходять на площу. Після виконання цих робіт буде можливо облаштувати вечірнє декоративне освітлення фасадів.

Окремо пропонується упорядкувати клумби у стилі французького парку епохи бароко та оздобити їх декоративним гранітним бордюром. Навколо існуючих дерев софор автори проєкту пропонують висадити кущі тису.

Візуалізація проєкту №3

Наявний фонтан біля готелю «Моцарт» проєктом пропонується замінити на більш масштабний, а поруч – розмістити аркаду з вічнозеленого чагарника, всередині арок якої могли бути скульптури-копії тих, що розташовуються на даху оперного театру.

 

Проєкт №4

Візуалізація проєкту №4

Автори проєкту пропонують об’єднати розрізані зараз сквери за допомогою мощення та гравію, а проїзну частину підняти для забезпечення безбар’єрності.

Також команда хоче зонувати сквери на площі таким чином, щоб їхня північна частина нагадувала прохолодний зелений Пале-Рояль. У південній частині зі східного фасаду театру пропонують облаштувати сухий фонтан.

 

Проєкт №5

Візуалізація проєкту №5

Оскільки Одеський оперний театр виконаний у стилі віденського бароко, під час розробки проєкту автори надихнулись площею між музеями-близнюками у Відні. Команда пропонує прибрати автомобільний рух на Театральній площі та створити єдиний пішохідний простір.

Проєкт передбачає збільшення озеленення, обладнання місць відпочинку у вигляді пагорбів, облаштування благоустрою в стилі французького саду, місць для сидіння (лавки з мармуру або бетону з імітацією під мармур) та декоративне мощення площі.

Також автори проєкту пропонують знести одноповерхову прибудову ресторану «Моцарт», оскільки вона, на їхню думку, спотворює композицію площі.

Замість дошки пошани героїв Одещини проєктом передбачається облаштування барельєфів або фресок, які показують сцени з внутрішнього життя театру. Також пропонується прибрати скульптуру Колгоспника, а замість нього встановити скульптуру музи Полігімнії. Ближче до театру встановити скульптурну групу з муз Терпсихори, Талії та Мельпомени.

 

Проєкт №6

Візуалізація проєкту №6

Команда проєкту пропонує створити мурал «Весь світ — театр, а люди в ньому — актори»; облаштувати білборди із зображеннями зірок опери та балету; встановити два декоративних світильника «Театральна люстра» та афішну тумбу в бароковому стилі.

 

Проєкт №7

Візуалізації проєкту №7

Останній проєкт благоустрою Театральної площі передбачає розподіл простору на проїжджу частину, пішохідну зону, велосипедну доріжку, зону громадського простору. Площу проїжджої частини хочуть зменшити, замінивши покриття на ній на гранітну бруківку.

Зони озеленення розробили за принципами ордерної системи і симетричності, характерних для класицизму. У вечірній час передбачено освітлення дерев за допомогою ґрунтових світильників.

 

 

Читайте також:

На стелі львівського магазину реставратори виявили розписи XIX століття

Найкращий публічний простір Європи. У Нідерландах ліквідували шосе, щоб відкрити канал

У Києві пропонують прибрати оглядове колесо з Контрактової площі – петиція