В Нідерландах відкрили виставку українського сучасного мистецтва

У місті Ейндховен у Нідерландах відкрили виставку "З думкою про Україну", присвячену укаїнському мистецтву під час війни.

Про це повідомляє Telegraf.

Одна з частин виставки, що складається з відеоробіт, представлена у Van Abbemuseum — одному з ключових музеїв сучасного мистецтва в Нідерландах, друга — у домі та студії співкуракторки виставки та художниці Гріт Меншерт.

Фото експозиції Сас Шільтен

“Для більшості жителів Нідерландів реальність війни в Європі стала глибоким шоком. Однак, як і у випадку з багатьма потрясіннями, емоційний ефект зазвичай спадає, розчиняючись у монотонному гулі новин. У цій ситуації мистецтво здатне слугувати потужним і промовистим нагадуванням про реальність війни, виділяючись на тлі звичного інформаційного потоку”, — розповідають організатори виставки.

Фото експозиції Наталії Маценко

На виставці представлені роботи учасників та учасниць резиденції BIRUCHIY 2022, серед яких Аліна Якубенко, Олексій Сай, Ґабріеле Аббруццезе, Єгор Анцигін, Юлія Бєляєва, Вєра Бланш та інші.

Роботи розповідають про досвід проживання війни, виживання в окупації, про спротив, єднання і взаємодопомогу. Значна кількість митців безпосередньо документувала насильство та вплив війни у фотографіях, відео чи графічних щоденниках. Інші свідомо протидіють російській культурній пропаганді, зокрема приплавляючи це чорним гумором.

Фото: Van Abbemuseum. Сас Шільтен

В рамках виставки триває збір коштів для підрозділу однієї з учасниць резиденції, молодої художниці, яка замість того, щоб малювати, добровільно стала до лав ЗСУ від самого початку вторгнення.

 

 

Читайте також:

У Нью-Йорку відкрилася виставка робіт українських митців резиденції Biruchiy

У Луврі вперше за останню декаду проходить виставка експонатів з України

У Києві відкрилася виставка робіт авторки відомого панно на станції метро “Хрещатик”