За результатами конкурсу визначені учасники, що посіли перші три премійовані місця.
І місце – Дідюк Андрій Васильович (м. Кам’янець-Подільський)
Основною метою проєкту є створення мінімалістичного простору, який віддзеркалює сучасні цінності та вшановує пам’ять про загиблих героїв. Меморіал складається з трьох розірваних стін, які простягаються вздовж ділянки та зміщені між собою.
Дві з крайніх стін символізують шлях, який плавно спускається вниз по рельєфу до глибини – 2 м нижче рівня землі. Ця архітектурна особливість ізолює місце вшанування від надмірного шуму, створюючи атмосферу спокою та роздумів, підкреслює важливість цього місця та плавно направляє до центральної частини меморіалу, яка втілена у формі зламу.
Візуалізація надана Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської радиЦей символічний злам інтерпретується як переломний момент України за незалежність та боротьбу, злам подібний до книги, де зафіксовані імена героїв, що віддали свої життя за Україну.
У проєкті максимально зберігаються дерева та додаються нові насадження. Дерева не лише виступають природними елементами, але й символізують життя.
Для підкреслення концепції згинів ландшафту пропонується покрити весь меморіальний простір газоном.
ІІ місце – Авторський колектив. Голова колективу – Когут Ігор Семенович (м. Львів)
Проєктом пропонується розширення зеленої зони, що відмежовує сквер з алеєю від дороги, влаштування велодоріжки вздовж зеленої зони, що відмежовує її від пішохідної зони. Паркан кладовища замінений на огородження з металевих планок та посунутий на 2 м вглиб кладовища. Створені місця для відпочинку.
Зелені насадження зберігаються та доповнюються новими, що формують тиху зелену променаду. Передбачається, що нові дерева можуть бути висаджені в знак шани загиблим воїнам-Миколаївцям, сформувавши таким чином Алею Героїв. При проєктуванні меморіального комплексу дотримані норми безбар’єрності. Центральним елементом скверу, яким закінчується алея, є меморіал загиблим воїнам-захисникам, у вигляді бетонних підвищень та насаджень кизильнику та інших рослин, підняті до рівня людського зросту, що формують алюзію на траншеї та окопи.
Наявна стела з патріотичним написом та місцем для свічок та квітів. Центральний елемент цієї композиції – козацький хрест, витиснутий у бетоні.
ІІІ місце – Григоренко Михайло Анатолійович (м. Миколаїв)
Основна частина меморіального комплексу представлена «стіною скорботи» довжиною 227 м, що починається біля Богоявленського кільця та закінчується на початку скверу «Скорботна мати».
На початку скверу встановлюється монументальна композиція з барельєфом із зображенням декількох зруйнованих протягом війни будівель та перебитого водогону, яка включає текстову інформацію про меморіальний комплекс, війну та ситуацію в м. Миколаєві під час неї.
Виставка конкурсних робіт проходитиме за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, Миколаївський туристично-інформаційний центр, і триватиме від 20 листопада до 3 грудня з 9:00 до 17:00.
Читайте також:
Конкурс на реконструкцію Катериненської площі в Одесі не відбувся
У селі Ягідне оголосили архітектурний конкурс на кращу концепцію меморіального комплексу