Галерея під назвою «Музей Фонду Луїджі Роваті» розташована в міланському Палаццо Bocconi-Rizzoli-Carraro 19-го століття. Тут представлені експозиції як сучасного, так і етруського мистецтва, пише Dezeen.
Студія прагнула збалансувати оригінальні риси історичної будівлі з сучасними доповненнями, включаючи підвал із багатошаровими кам’яними стінами.
«Архітектура являє собою подорож у часі, від давньої історії до недавнього минулого, теперішнього та майбутнього. Термін «майбутнє» використовується тут не лише тому, що він стосується концепції дизайну, але, перш за все, рівня інновацій та технічних знань, необхідних для складності архітектурних та виставкових проєктів», — розповідає засновник студії Маріо Кучінелла.
На існуючих рівнях розташовані приміщення для проведення заходів Фонду Луїджі Роваті, архіви, їдальні та книгарня, а також два поверхи виставкового простору.
Аби досягнути контраст з існуючим інтер’єром будівлі, студія додала цокольний рівень, на якому розташована мережа печероподібних галерей, розташованих у чотирьох куполоподібних камерах, утворених етруськими гробницями.
«Під час підготовки до розширення до двох підземних рівнів конструкцію спочатку стабілізували, вставивши палі по всьому периметру існуючої будівлі», — пояснив Кучінелла.
Перед початком будівництва необхідно було зменшити вагу будівлі, знявши перегородки, меблі, дерев’яні елементи та штукатурку, а також повністю знести дах і третій поверх.
Дві сотні етруських артефактів, зокрема вази, ювелірні вироби та урни для згоряння, виставлені по всьому простору в окремо стоячих і настінних шафах.
Серед артефактів тут також розміщені роботи художників Альберто Джакометті, Пабло Пікассо, Артуро Мартіні, Лучіо Фонтани та Вільяма Кентріджа. Кам’яні сходи ведуть із підвалу до вестибюлю, де розташовані каса, кафе та книгарня.
Оновлений у 1960-х роках декораціями та тканинною оббивкою за проєктом архітектора Філіппо Перего, перший поверх пропонує додатковий виставковий простір, який поєднує об’єкти з колекції музею та твори сучасного мистецтва. На третьому поверсі розміщено ресторан.
Читайте також:
В США проводять архітектурний конкурс на проєкт Національного музею ВМС. Добірка пʼяти фіналістів
В центрі Києва зносять пам’ятку архітектури XIX століття, відому як “Будинок з комахами”