В Лондоні зведуть багатоповерхівку тільки для жінок

У Лондоні побудують перший у Великій Британії 15-поверховий будинок, призначений тільки для жінок.

Як повідомляє The Guardian, проєкт розроблятиме GRID Architects.

15-поверховий будинок включатиме 102 квартири, де проживатимуть жінки, які постраждали від домашнього чи сексуального насилля, зазнавали дискримінації або мають низькі доходи. Його зведуть в західній частині Лондона за ініціативи асоціації Women’s Pioneer Housing.

У проєкті цегляної багатоповерхівки багато уваги приділяють безпеці, зокрема освітленню приглеглих територій, щоб мешканці почувалися комфортно вночі.

Візуалізація: GRID Architects

Кімнати спроєктовані так, щоб в них було зручно жінкам будь-якої вікової категорії і потреб. Наприклад, на кухні облаштують низькі робочі поверхні, та встановлять потужну вентиляційну систему спеціально для жінок, які переживають період менопаузи.

Чоловіки зможуть жити в цьому будинку тільки якщо вступатимуть в партнерство із орендаторками. Також, якщо у жінки є дорослі діти чоловічої статі, вони теж мають право тут жити.

Візуалізація: GRID Architects

У деяких місцевих жителів ідея жіночого будинку викликала спротив, тому що, на їхню думку, така велика концентрація жінок в одному місці може поставити їх під загрозу.

Однак в Women’s Pioneer Housing вважають, що цей будинок стане прихистком для жінок, які б не змогли собі дозволити хороше доступне житло через недостатній рівень доходів або через свою вразливість.

 

 

Читайте також:

“Виткі ліани”: багатоквартириний будинок в Еквадорі від MAD Architecture

Ностальгічний образ місцевих човнів: проєкт готелю з арочними навісами від GOA

Нульовий рівень викидів та повна енергонезалежність: Нью-Йоркська кліматична станція від SOM