В Києві замість сучасних автобусів на маршрути пустили вживані з Німеччини

В Києві сучасні автобуси зняли з маршрутів, після того, як на них вийшли гуманітарні транспортні засоби з Німеччини. 

Як повідомили в громадській ініціативі “Пасажири Києва”, 2 грудня на маршрути 2, 22 та 56 мали випустити 18 автобусів з Німеччини. До цього часу на маршрутах уже курсували 18 сучасних автобусів МАЗ і ЛАЗ, які місто лізингує.

Втім, цього не відбулося. Кількість автобусів на маршрутах збільшилася на 6 одиниць, інша 12 – парк поставив під паркан. Поміж них – 3 новенькі лізингові двосекційні МАЗ-215 2020-2021 років, та одиночні моделі.

«Тобто парк ставить під паркан сучасну техніку за яку зараз місто сплачує лізингові платежі заради того, щоб задовольнити запит громадськості на випуск гуманітарних автобусів. Ще раз – парк тримає сучасні автобуси 2020/2021 років під парканом, щоб замість них працювали автобуси 2004-2008 років!», – наголошують активісти. 

Крім того, на маршрути вийшла незареєстрована партія автобусів. Так сталося, оскільки частина з автобусів, які мали курсувати просто не завелися, бо від літа вони простояли без технічного обслуговування та ремонту.

«Пасажири Києва» додали знімки, на яких зображені два різні автобуси, що використовують одні номери.

Фото: “Пасажири Києва”/Facebook

«Що зробив парк? Парк, замість того щоб запустити звичайні автобуси МАЗ та ЛАЗ, яких у нього вдосталь, вдався до цирку – вони взяли інші гуманітарні автобуси, які хоч якось заводились і почепив на них чужі номери», – кажуть активісти.

Нагадаємо, у серпні Київ отримав 19 автобусів від чотирьох німецьких міст, а у вересні – вісім автобусів Deutsche Bahn Regio Bus. Втім, у листопаді активісти зауважили, що міська влада тривалий час не оприлюднювала жодної інформації про отримання автобусів від Німеччини, а сам транспорт – не використовується.

Читайте також:

Берлін передав Києву чотири двоповерхових автобуси

Світлофори на 11 найбільших перехрестях Вінниці обладнають автономними батареями

В Україні планують поступово запускати на маршрути електробуси замість автобусів