В Києві п’ять будівель визнали об’єктами культурної спадщини

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП ухвалила рішення про внесення до реєстру об’єктів культурної спадщини, як пам’яток архітектури та історії п’ятьох будівель.

Про це повідомляє Український міжнародний інститут відновлення.

Установа разом із Мінкультом започатковують системну розробку облікових документацій потенційно цінних пам’яток та внесення їх у реєстр об’єктів культурної спадщини для захисту від знесення та радикальної перебудови.

Зокрема до переліку потрапили:

  • «Житловий будинок, 1899, в якому жили М.Анцифєров, О.Давидов, М.Пасiчник, С.Пекар, Перебував Г.Мачтет» на Десятинному провулку, 7.
  • «Будинок-пам’ятка історії» на Музейному провулку, 8(8-А) у Печерському районі м. Києва
  • «Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів «Дагер», управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини» на Прорізній, 23-А.
  • «Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського» на Голосіївському проспекті, 3.
  • «Будинок меблів» на бульварі М. Міхновського (кол. Дружби народів), 23.
“Житловий будинок, 1899, в якому жили М.Анцифєров, О.Давидов, М.Пасiчник, С.Пекар, Перебував Г.Мачтет”
“Будинок-пам’ятка історії”
Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів «Дагер», управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини
“Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського”
“Будинок меблів”

“Сьогодні ми бачимо як бодай кожного місяця у процесі реконструкції зносяться історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані. Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді, коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками”, – зазначають в Інституті відновлення.

Інститут робить це, аби показати “приклад для всіх тих організацій, які кваліфікаційно спроможні розробляти таку документацію, щоб вирішити не тільки питання цінних будівель, а й спірних”.

 

 

Читайте також:

Архітектори збирають підписи проти муралу на модерністському корпусі КПІ

У Києві планують знести 117-річну історичну будівлю на Татарці

Окупанти остаточно зруйнували першу Маріїнську жіночу гімназію в Маріуполі