В Івано-Франківську містяни самотужки відреставрували понад 10 архітектурних пам’яток

Біля десяти автентичних будинків-пам’яток відреставрували мешканці Івано-Франківська після повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Як йдеться в сюжеті Івано-Франківського обласного телебачення “Галичина”, всі роботи містяни оплачували з власних кишень.

Зокрема, мешканці провели реставраційні роботи у будівлі на вул. Озаркевича, 13. Дім є пам’яткою архітектури – тут повністю відновили фасад і декор будинку, встановили нові вікна та поміняли дах.

Будівля на вул. Озаркевича, 13 до реставраційних робіт. Фото: з відкритих джерел

Будівля на вул. Озаркевича після реставрації. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Також роботи тривають і на пам’ятці по вул. Чорновола, 72. Тут упорядковують фасад та автентичні архітектурні елементи.

Пам’ятка архітектури на вулиці Чорновола, 72 в Івано-Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Головний спеціаліст міського відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак каже, що обидві будівлі відносяться до австрійсько-угорського періоду – кінця XIX століття. Вони перебувають у приватній власності і їхні господарі нині здійснюють реставраційні роботи самотужки за підтримки департаменту архітектури і містобудування. Зокрема, чиновники сприяють у пошуку кваліфікованих реставраторів і розробці необхідної документації.

Ще на трьох пам’ятках архітектури, що розташовані на вулицях Незалежності та Кривій, мешканці відновили аварійні балкони.

Пам’ятка архітектури на вулиці Незалежності, 37 в Івано-Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Загалом попри війну цьогоріч в Івано-Франківську частково або повністю відреставрували 10 автентичних будинків. При чому робили це за власні кошти.

Наприкінці минулого року міськрада затвердила програму охорони культурної спадщини і тоді за бюджетні кошти встигли відновити двері та фасади декількох пам’яток. Утім, після початку повномасштабного вторгнення фінансування призупинилося. Нині посадовці сподіваються, що інші приватні власники та жителі будинків-пам’яток братимуть позитивний приклад і дбатимуть про своє майно.

 

Фото на головній: Суспільне Івано-Франківськ

 

Читайте також:

Уламки пам’яті. Як ми втрачаємо те, що можна врятувати

У Чернігові почали консервацію юнацької бібліотеки, щоб реставрувати пам’ятку навесні

Пошкоджені історичні пам’ятки будуть відновлювати за допомогою тривимірної графіки