В Італії знайшли ймовірні залишки базиліки Вітрувія

Залишки, схожі на базиліку легендарного римського архітектора Вітрувія, знайшли під час розкопок в курортному італійському місті.

ANSA повідомляє, що фрагменти великої давньоримської будівлі, що складалася з 5 кімнат, були знайдені археологами 11 березня в італійському місті Фано.

У I ст. до н.е. воно розміщувалося навпроти міського форуму. Стіни та підлога були прикрашені мармуровими плитами. Багатство оздоблення вказує на епоху правління Октавіана Августа. Вчені припускають, що це може бути базилікою Вітрувія. Однак це ще мають науково підтвердити.

Вітрувій – давньоримський вчений та механік, автор «Десяти книг про архітектуру». Його ідеї надихнули Леонардо да Вінчі створення знаменитої «Вітрувіанської людини».

“Вітрувіанська людина”, Леонардо да Вінчі.

Відомо, що Вітрувій служив у війську Гая Юлія Цезаря — будував та ремонтував військові машини. Під час правління Октавіана Августа Вітрувій працював цивільним інженером.

У своїх текстах Вітрувій повідомляє лише про одну велику будівлю, спроєктовану особисто ним. Це була базиліка у колонії Julia Fanestris – зараз це курорт Фано. Будівля проіснувала до VI століття, згодом місто зруйнували остготи.

 

 

Читайте також:

Сфінкс із посмішкою. У Єгипті археологи виявили цікаву знахідку

У Франції під час будівництва школи знайшли середньовічну могилу матері та дитини, що тримаються за руки

Біля Софії Київської знайшли залишки споруди XVIII століття