У межах проєкту занедбану архітектурну пам’ятку перетворять на туристичне місце. Тут планують створити музей під відкритим небом.
У приміщеннях закинутої будівлі облаштують конференц-зали для проведення різноманітних заходів, а територію біля неї засадять деревами. Крім того, тут створять невелику резиденцію для художників.
На реставрацію історичної пам’ятки італійський уряд виділив близько 70 мільйонів євро. У такий спосіб влада хоче підвищити культурну привабливість острова. За словами міністра культури Даріо Франческіні, цей проєкт пришвидшить темпи виходу країни із пандемічної кризи.
Вʼязницю на острові Санто-Стефано звели у 1789 році. Споруда за формою подібна до паноптикона – концепту ідеальної тюрми, де з однієї точки у приміщенні чи внутрішньому дворику можна побачити ледь не кожен закуток та таким чином слідкувати за засудженими. Під час Другої світової війни сюди відправляли антифашистських дисидентів.
Зокрема, терміни тут відбували майбутній президент Італії Алессандро Пертіні, один із засновників Євросоюзу Альтьєро Спінеллі, письменник Джорджо Амендола, журналіст Леліо Бассо тощо. Своє функціональне призначення в’язниця виконувала до 1965 року.
Читайте також
Залізничники косили бур’яни у снігових кучугурах на Закарпатті – відео
У Швейцарії встановили пересувні павільйони, які мають поліпшити міське дозвілля
У Бельгії звели найбільший у Європі центр міського садівництва та городництва