В історичній садибі Києва створять музей лісу

/ Архітектура /

Споруда розташована у зеленій зоні поблизу Броварів.

Про це повідомляє видання “Вечірній Київ”.

Нині будівля 1903 року зведення належить Дарницькому лісопарковому господарству, яке й оголосило про відповідний задум. 

«Маємо план, що після перемоги створимо у садибі музей й наповнимо експонатами, які стосуються нашого лісу. У нас збереглися як старовинні так і вінтажні інструменти, всі вони в доброму стані.

Це сокири, знаряддя для догляду за лісом, яким понад сто років. А також різні види бензопил, механічних пристроїв, що використовувалися на початку ХХ століття. Тобто все, що за сто років у нас використовувалося», – коментує ініціативу директор Дарницького ЛПГ КО «Київзеленбуд» Михайло Явний.

Нині історична садиба перебуває в задовільному стані, адже зведена з якісних матеріалів та за нею доглядають місцеві лісівники. А напередодні працівники виявили в стіні низку старих документів (наприклад, 1879 чи 1904 років створення), які хочуть виставити в музеї. 

Документи, які виявили лісівники. Фото: “Вечірній Київ”

«У нас є документи з XIX століття, коли ще тут була Чернігівсько-Могильовська губернія. А лісництво за царя мало назву як і зараз „Броварское лесничество“. Нині це підрозділ Дарницького ЛПГ. Є і фотографії старі, опудала звірів. Хочемо зробити експозицію з описом деревини, представленої у лісі. Зрізи дерев дуже цікаві тим, що по них можна зчитувати багато інформації про погоду у минулі віддалені роки. Розмістимо й фото тварин, що водяться біля столиці, а також прекрасних лісових ландшафтів», – розповідає Явний.

Дарницьке лісопаркове господарство найбільше у Києві. Його працівники опікуються 16 228 гектарами лісу, що складається з п’яти лісництв і має статус природно-заповідного фонду. У лісі ростуть сосни, ялини, граби, берези, вільха, дуби, тополі.

 

 

Читайте також

Найкращий публічний простір Європи. У Нідерландах ліквідували шосе, щоб відкрити канал

У парку Партизанської слави в Дарницькому районі Києва оновили мережу освітлення

Мінкульт все ж рекомендував демонтувати пам’ятник радянському генералу Ватутіну