Про це повідомляє видання “Вечірній Київ”.
Нині будівля 1903 року зведення належить Дарницькому лісопарковому господарству, яке й оголосило про відповідний задум.
«Маємо план, що після перемоги створимо у садибі музей й наповнимо експонатами, які стосуються нашого лісу. У нас збереглися як старовинні так і вінтажні інструменти, всі вони в доброму стані.
Це сокири, знаряддя для догляду за лісом, яким понад сто років. А також різні види бензопил, механічних пристроїв, що використовувалися на початку ХХ століття. Тобто все, що за сто років у нас використовувалося», – коментує ініціативу директор Дарницького ЛПГ КО «Київзеленбуд» Михайло Явний.
Нині історична садиба перебуває в задовільному стані, адже зведена з якісних матеріалів та за нею доглядають місцеві лісівники. А напередодні працівники виявили в стіні низку старих документів (наприклад, 1879 чи 1904 років створення), які хочуть виставити в музеї.
«У нас є документи з XIX століття, коли ще тут була Чернігівсько-Могильовська губернія. А лісництво за царя мало назву як і зараз „Броварское лесничество“. Нині це підрозділ Дарницького ЛПГ. Є і фотографії старі, опудала звірів. Хочемо зробити експозицію з описом деревини, представленої у лісі. Зрізи дерев дуже цікаві тим, що по них можна зчитувати багато інформації про погоду у минулі віддалені роки. Розмістимо й фото тварин, що водяться біля столиці, а також прекрасних лісових ландшафтів», – розповідає Явний.
Дарницьке лісопаркове господарство найбільше у Києві. Його працівники опікуються 16 228 гектарами лісу, що складається з п’яти лісництв і має статус природно-заповідного фонду. У лісі ростуть сосни, ялини, граби, берези, вільха, дуби, тополі.
Читайте також
Найкращий публічний простір Європи. У Нідерландах ліквідували шосе, щоб відкрити канал
У парку Партизанської слави в Дарницькому районі Києва оновили мережу освітлення
Мінкульт все ж рекомендував демонтувати пам’ятник радянському генералу Ватутіну