В Іспанії на кладовищах встановили сонячні панелі

В іспанському місті Валенсія запустили міську програму "Requiem in Power" (RIP), за якою міські кладовища мають перетворитися на сонячну електростанцію.

Про це повідомляє видання The Mayor.

Кладовища представляють собою тихі місця відпочинку та споглядання, а також міські простори, які можна залучити до процесу енергетичного переходу, не змінюючи свого початкового призначення.

На першому етапі програми встановили 810 фотоелектричних панелей на кладовищах Грау, Кампанар та Бенімамет. З їх допомогою в рік буде вироблятися понад 440 тисячі кіловат.

Приклад розміщення сонячних панелей. Джерело: Ayuntamiento de València

Проєкт RIP є невід’ємною частиною кліматичної місії “Валенсія 2030”, яка стала основою та вагомою причиною для обрання міста Зеленою столицею Європи 2024 року.

Зелена електроенергія, вироблена на кладовищах, буде в основному використовуватися для споживання в муніципальних будівлях, щоб зробити місцевий державний сектор самодостатнім. 25% також піде на електропостачання тисячі вразливих домогосподарств.

Загалом на місцевих кладовищах встановлять 6658 фотоелектричних панелей.

 

 

Читайте також:

У Вінниці на даху трамвайного депо встановили сонячні панелі

У Німеччині новий тренд: мешканці масово встановлюють сонячні панелі на балконах

У Відні почали встановлювати сонячні панелі на парковках