В Ісландії побудують найбільший завод з обладнанням для уловлювання CO2

/ Події /

Швейцарська кліматична технологічна компанія Climeworks розпочала будівництво заводу Mammoth - він буде витягувати вуглець з атмосфери, щоби зменшувати об'єми парникових газів у повітрі.

Це підприємство значно розширить діяльність компанії в ісландському Хеллісхейді, де аналогічний завод під назвою Orca запустили у 2021, пише The Verge.

До початку цього проєкту Orca вважали найбільшим у світі заводом з уловлювання повітря. Він може відділяти від повітря до 4000 тонн викидів вуглецю на рік. Ця кількість приблизно дорівнює річному об’єму вуглецевих забруднень від 790 транспортних засобів, що працюють на газі.

Для порівняння – обʼєм вловлювання Mammoth буде у  приблизно у девʼять разів вищим. 

Проєкт будівництва нового заводу тільки розпочали реалізовувати. Його планують завершити за 18-24 місяці. Фото: Climeworks

Поки Mammoth знаходиться на початковому етапі будівництва – проєкт планують завершити за наступні 18-24 місяці. 

Варто зазначити, що наразі у світі існує близько двох десятків таких заводів, і поки вони не здатні серйозно зменшити викиди парникових газів. Фахівці Міжнародного енергетичного агентства стверджують: аби технологія була ефективною, галузь має збільшити обсяги поглинання до 85 млн тонн CO2 до кінця десятиліття. Нині вона здатна вловити лише 0,01 млн тонн. 

 

На головному фото – візуалізація майбутнього заводу Mammoth. Зображення: Climeworks.

 

 

Читайте також

Дослідники створили екопластик із рослинних відходів

Бюро Foster + Partners створило у колишньому газовому заводі в Мадриді біофільні робочі простори

У Варшаві у старих вуличних клумбах облаштовують водні сади