В Ірпені відкрили першу в Україні малу електростанцію

/ Технології /

Вона допоможе забезпечити теплопостачанням 70% міста та електроенергією тамтешні об'єкти критичної інфраструктури.

Про це йдеться на офіційній сторінці Комітет ВРУ з питань енергетики та ЖКП.

“Енергетична система перебуває під постійною загрозою обстрілів. Відповіддю на цю загрозу має бути створення мережі розподіленої генерації електроенергії. Така мережа має складатися з сотень малих електростанцій, що допоможе нашій енергосистемі диверсифікувати генерацію і убезпечити енергетичні об’єкти від масштабних пошкоджень”, – пояснюють представники комітету.

Фото: Комітет ВРУ з питань енергетики та ЖКП

Так, австрійською компанією INNIO та авторизованим дистриб’ютором її газопоршневих електростанцій Jenbacher (Єнбахер), компанією ТОВ «КТС Інжиніринг» спільно з Ірпінською міською радою було реалізовано малу електростанцію для сталого енергопостачання критично важливих об’єктів Ірпеня. Контейнерна електростанція використовує природний газ, що зменшує вартість виробленого кіловату в порівнянні з дизельним паливом.

Фото: Комітет ВРУ з питань енергетики та ЖКП

“Від цієї малої електростанції працюватиме котельня, яка надає послуги теплопостачання 70% мешканців Ірпеня. Також до нової електростанції будуть під’єднані об’єкти критичної інфраструктури міста: школи, лікарня, міськрада”, – йдеться у дописі. 

Малу електростанцію доставили в укомплектованому стані з Австрії. Об’єкт було введено в експлуатацію протягом декількох днів.

 

 

Читайте також

У польському місті збираються створювати енергію з непереробленого пластика

У Парижі проведуть референдум щодо заборони електросамокатів

Дослідження: Білий дах – ліпше рішення для боротьби з кліматичними змінами, ніж озеленення