В Японії хочуть знести модерністську гімназію архітектора Кензо Танге

Спорткомплекс префектури Каґава в Японії, створений лауреатом Прітцкерівської премії 1987 року архітектором Кензо Танге, буде знесено.

Як пише Dezeen, пам’ятку архітектури закрили ще 2014 року через протікання даху. Нині саме через цю причину спорткомплекс, що потребує масштабної реконструкції, планують взагалі знести. Наприкінці лютого це підтвердив місцевий губернатор Тойохіто Ікеда.

Новина викликала величезну критику з боку місцевої архітектурної спільноти, яка запустила петицію за збереження споруди, оскільки рішення було увхалене без громадського обговорення.

Фото: Bigjap via Wikimedia Commons

Бетонна гімназія була спроєктована архітектором Танге в 1950-х роках. Вона має виразну овальну структуру, що піднімається з обох сторін і підтримується чотирма гігантськими стовпами. Форма споруди мала повторювати традиційний японський дерев’яний човен.

Хоча терміни демонтажу будівлі не розголошуються, місцеві архітектори вважають, що роботи можуть початися через два роки. Спільнота зазначає, що ніхто не доклав жодних зусиль, щоб зібрати кошти на збереження споруди, яке орієнтовно може обійтися у два мільярди японських ієн (біля 15 млн доларів).

Фото: Noriyuki Kawanishi

Водночас, шансів на відновлення будівлі зменшуються, оскільки поруч вже зводять новий спортивний комплекс, спроєктований архітектурною студією SANAA.

Всесвітній фонд пам’яток включив цю будівлю до списку Всесвітніх пам’яток у 2018 році, що зробило її одним із восьми об’єктів спадщини, що перебувають під загрозою зникнення.

 

 

Читайте також:

Дискримінація модернізму як спосіб знищення пам’яті

Посеред каскадної долини рисових терас у Японії звели готель за проєктом Кенго Куми

У Бучі за кошти Японії прибирають руїні знищених будинків і ліквідують сміттєзвалище