В Естонії погодили знесення 244 радянських пам’ятників

/ Урбаністика /

Понад 50 із них уже демонтували.

Про це повідомляє Естонська громадська телерадіомовна компанія.

Спеціально створена робоча група розробила мапу, на яку нанесла 322 монументи. Із них 244, за висновком експертів, підлягають знесенню або заміні. Станом на кінець листопада 2022 року 56 з них вже демонтували. 

Скандальний радянський танк у Нарві все ж демонтували

До загальної кількості об’єктів входять також 215 військових поховань із пам’ятними скульптурами, 96 меморіалів, 5 пам’ятних дошок і 6 статуй, які не віднесли до жодної категорії. Серед них робоча група оцінила 74 пам’ятники як нейтральні. 

163 об’єкти перебували в муніципальній власності, 60 – у державній, 87 – у приватній, п’ять – у змішаній власності, один – у спільній державній і муніципальній власності, а кому належать шість інших – все ще уточнюють.

Демонтаж скандального радянського танка в Нарві. Фото: Err.ee

Також робоча група дійшла висновку, що деякі пам’ятники є нейтральними. Тому їх пропонують лишити, попередньо демонтувавши таблички.

Наприклад, в парку садиби Кехтна на братській могилі 1968 року зберігся пам’ятник (робота Лінди Розін), а біля його підніжжя встановлено меморіальну дошку з текстом: “Солдатам радянської армії, полеглим у Велику Вітчизняну війну”. На думку експертів, скульптура – це нейтральне позначення могили, яку слід зберегти, а інформаційну табличку прибрати.

 

 

Читайте також

У Дніпрі проспект Пушкіна перейменували на честь Лесі Українки

Пантеон національних героїв можуть розмістити в Музеї Другої світової війни

У Києві демонтують пам’ятники Щорсу і Ватутіну