В Естонії “якнайшвидше” хочуть прибрати радянські пам’ятники

/ Події /

Загалом таких об'єктів в країні може бути до 400. 

Про це повідомляє Естонська громадська телерадіомовна компанія з посиланням на коментар прем’єр-міністерки країни Каї Каллас. 

Посадовиця зауважує, уряд погодився, що радянським пам’ятникам, як наприклад танку у Нарві, не місце на естонських вулицях і їх слід прибрати негайно. Більш детальні терміни залежать від логістики. 

“Головне вирішено – радянські пам’ятники потрібно прибрати з публічного простору, і ми зробимо це якнайшвидше. Конкретний час та порядок залежать від готовності та логістичного плану місцевих органів влади, ця логістика вимагає такої ж уваги, організації й участі від приватного сектору”, – сказала Каллас.

Ті, хто має подібні об’єкти на приватних територіях, можуть самостійно їх прибрати. Загалом в Естонії налічують від 200 до 400 пам’ятників радянської доби. 

“Важливо наголосити, що поминання померлих жодним чином не буде заборонено, але це потрібно робити там, де належить, тобто на цвинтарі, де це можна зробити гідно… Танк – це знаряддя вбивства, це не меморіальний об’єкт, і з цих самих танків на вулицях України вбивають людей”, – додала прем’єр-міністерка.

 

Фото на головній: танк у Нарві. Автор: Jüri Nikolajev/ERR

 

 

Читайте також

У фінському місті, розташованому біля кордону з рф, щодня лунатиме гімн України

В Італії заарештували майно “архітектора путіна” на понад €140 млн 

У польському місті відкрили кишеньковий парк із лавами з переробленого одягу