В Британії не дозволили Marks & Spencer знести історичну будівлю у стилі ар-деко

Держсекретар Великої Британії Майкл Гоув не дозволив Marks & Spencer знести будівлю, в якій розташований флагманський магазин бренду в центрі Лондона, щоб замінити його будівлею, спроєктованою Pilbrow & Partners.

Про це пише видання Dezeen.

Будівля 1930-х років під назвою Orchard House розташована на помітному місці на розі Оксфорд-стріт, навпроти культового універмагу Selfridges.

Наприкінці 2021 року компанія M&S (Marks & Spencer) оголосила про плани знести та відбудувати Orchard House, що викликало суперечки та призвело до того, що громада навіть створила петицію про припинення знесення.

Запропонована будівля Pilbrow & Partners Візуалізація: Marks & Spencer

Згідно з планами, будівлю в стилі ар-деко та дві додаткові будівлі, які займає M&S, хотіли замінити на 10-поверхову будівлю магазину та офісу, спроєктовану Pilbrow & Partners.

Своєю чергою, Майкл Гоув зауважив, що запропонована споруда буде виділятися на фоні Selfridges, який є памʼятником архітектури, що негативно вплине на цілісність архітектурного ансамблю на Оксфорд-стріт.

Запропонована будівля Pilbrow & Partners Візуалізація: Dezeen

Будівля була центром тривалої боротьби між мережею магазинів і кампаніями з охорони природи. У 2022 році мер Лондона Садік Хан також прийняв рішення, що Orchard House не варто зносити.

У звіті Департаменту житлового будівництва та громад відмова аргументована тим, що знесення будівлі призведе до викиду майже 40 000 тонн вуглецю.

 

 

Читайте також:

“Гендерний баланс у мистецтві”: двері Лондонської галереї прикрасять 45 портретів жінок

У Лондоні під час будівництва виявили мавзолей давньоримської доби

На Лондонській бієнале дизайну поляки зібрали 12 тисяч вікон для України