В Берліні врятували від знесення пам’ятку бруталізму

Лабораторію Mäusebunker, зведену 1981 року в стилі бруталізму, врятували від знесення в Берліні після того, як місцева влада включила її до списку історичних пам’яток.

Німецька газета Tagesspiegel оприлюднила інформацію про те, що Державне управління пам’яток внесла будівлю до списку історичних пам’яток.

Керівник департаменту охорони спадщини Крістоф Раухут сказав, що Mäusebunker не було внесено до списку раніше у зв’язку з уже наявним дозволом на знесення.

Фото: Nathan Eddy

Mäusebunker був спроєктований німецькими архітекторами Гердом і Магдаленою Хенською. В приміщенні розташовувалися Науково-дослідні інститути експериментальної медицини, де проводили дослідження тварин.

Споруда відома своєю характерною пірамідальною формою, виступаючими блакитними трубами та великими трикутними вікнами.

Будівля стала предметом розбіжностей у суспільстві: декан лікарні Шаріте, якій належить будівля, назвав її “монстром” і підтримав знесення, тоді як Йоганн Кеніг, засновник König Galerie – галереї в приміщенні бруталістської церкви, – запропонував перетворити її на культурний центр.

Фото: Nathan Eddy
Фото: Nathan Eddy

Втім, подальше використання споруди ще належить визначити. Державне управління пам’яток нещодавно оприлюднило звіт про будівлю, в якому говориться, що вона “має потенціал стати брендом, який зможе надихнути підприємців, дослідників і творчих людей на інновації”.

Бруталістична архітектура характеризується монолітністю бетонних форм, що робить її одним із найсуперечливіших архітектурних стилів ХХ століття.

 

 

Читайте також:

Дискримінація модернізму як спосіб знищення пам’яті

“Заради ларька з цигарками”. У Києві демонтують унікальну модерністську зупинку

У післявоєнній будівлі церкви в Роттердамі облаштовують житловий простір