Стабілізований мох вже давно використовують у дизайні інтер’єрів, утім, можна використовувати q живий мох як покриття фасадів. Біорецептивний бетон – високопористий матеріал, який утримує вологу, було розроблено в Делфтському технологічному університеті ентузіастами.
Вони вважають, що мох може захищати конструкцію будівлі: забезпечувати поглинання та утримання води у разі сильних дощів, охолодження за рахунок випаровування в спекотні дні, а також звукоізолювання. Дослідники стверджують, що коріння моху, ризоїди, не руйнують поверхню, а навпаки, немов клей зміцнюють фасад.
«Біорецептивний моховий бетон перетворює сумні сірі покриття на зелений і живий матеріал, який збільшує місцеву біорізноманітність та надає безліч цінних послуг, які природа може запропонувати суспільству», – вважає Хенк Йонкерс, керівник проєкту та доцент Делфтського технологічного університету.
Масштабніше біорецептивний бетон планують застосувати на фасаді Green Tower Living Lab у новому районі Амстердаму Bijlmerbajes. Місцевість колишньої в’язниці Bijlmerbajes у цей час розвивається як інноваційна територія. А стара тюремна вежа буде перетворена на інкубатор для тестування найнезвичайніших міських проєктів та технологій.