В Америці жінка випадково придбала картину відомого митця за безцінь

/ Арт /

Цього місяця на аукціоні продадуть картину відомого американського художника Ньюелла Конверса Ваєта, яку випадково знайшли у комісійому магазині.

Видання Artnet повідомляє, що її вартість оцінюють у чверть мільйона доларів.

Кілька років тому американка зі штату Нью-Гемпшир придбала за 4 долари у комісійній крамниці Savers запорошену картину в рамці. Після безуспішної спроби ідентифікувати роботу в інтернеті жінка залишила її в шафі та забула про це.

У травні 2023-го вона натрапила на полотно під час прибирання та вирішила опублікувати фото у фейсбук-групі “Речі, знайдені у стінах”. Невдовзі з нею зв’язалася мистецтвознавиця Лорен Льюїс, яка розповіла, що автором роботи є Ньюелл Конверс Ваєт — художник і ілюстратор першої половини ХХ століття.

Його авторству належать, зокрема, ілюстрації дитячих книг, серед яких “Пригоди Тома Соєра”, “Робінзон Крузо”, “Острів скарбів” тощо. Він також створював календарі, плакати й афіші.

Ілюстрація до “Острова скарбів”, автор: Ньюелл Конверс Ваєт

Придбана картина є одним із варіантів дизайну обкладинки для роману Гелен Гант Джексон “Рамона”. Книга розповідає історію дівчини-сироти на тлі завершення Американо-мексиканської війни. Малюнок зображує головну героїню та її мачуху у строгій чорній сукні.

19 вересня аукціонний дім Bonhams Skinner у Массачусетсі виставить цей лот на торги. Його вартість оцінюють — від $150 до $250 тисяч.

 

 

Читайте також:

Жінка випадково купила чотири керамічні тарілки, створені Пікассо, за 8 доларів

Дослідники виявили картину Рубенса, яка вважалася зниклою протягом 300 років

У Гонконгу на аукціоні продали рідкісну порцелянову китайську чашу за 25 млн доларів