Уряд розширив єВідновлення на окуповані території – пілотний проєкт стартує у Мелітополі

/ Україна /

14 листопада набрала чинності постанова Уряду, яка запускає експериментальний проєкт по проведенню обстеження знищеного в результаті російської збройної агресії житла із застосуванням дистанційного зондування Землі. 

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Обстеження дозволить підтвердити факт знищення житла українців на окупованих територіях, що своєю чергою дасть можливість отримати їм компенсацію за програмою єВідновлення.

Мелітополь стане першим містом, де проведуть пілотний проєкт. В подальшому в програму включать й інші окуповані населені пункти.

“В Постанові, що набула чинності 14 листопада, прописано порядок реалізації цього експериментального проєкту. Якщо його результати покажуть, що цей метод обстеження знищеного житла – дистанційне зондування Землі, виявиться дієвим, його застосовуватимуть для обстеження знищеного житла і в інших окупованих населених пунктах. Зокрема, у Маріуполі”, – повідомила Шуляк.

Проєкт триватиме протягом трьох місяців. Його учасниками виступають виконавчий орган Мелітопольської міської ради і Запорізька обласна військова адміністрація. Координатор експериментального проекту – Мінінфраструктури.

Профінансовано проєкт буде коштом міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Як будуть проводити обстеження зруйнованого житла у Мелітополі

Для організації обстеження із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землії буде створена спеціальна комісія, у склад якої війдуть представникі виконавчого органу та громадськості.

 Під час такого обстеження комісія може використовувати:

Обстеження знищеного житла у такий спосіб буде здійснюватись у разі, коли заявник подаватиме заяву про надання компенсації.  

16 листопада в Україні презентували методику розроблення програми комплексного відновлення території територіальної громади (ПКВ). Вона стала результатом пілотного проєкту Програми USAID DOBRE, метою якого було розроблення програм комплексного відновлення територій кількох українських територіальних громад, завершився наприкінці жовтня 2023 року.

 

Читайте також:

Через річку Ірпінь відкрили новий міст замість підірваного у лютому 2022 року

В Миколаєві оголосили переможців конкурсу на кращі пропозиції меморіального комплексу на Центральному кладовищі

У Миколаєві за ₴153 мільйони відреставрують історичну будівлю ліцею №2