Уряд посилив охорону Китаївського археологічного комплексу в Києві

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка уточнює межі та статус Китаївського городища. Це має вберегти памʼятку від забудови.

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

Археологічний комплекс розташований у місті Києві за адресою вулиця Китаївська, 15. Цю пам’ятку було внесено до Реєстру постановою Кабміну ще у 2008 році. Відтоді вчені й науковці провели численні дослідження, які дозволили уточнити назву пам’ятки, визначити її складові частини та більш детально зафіксувати межі та місцезнаходження.

“Прийнята постанова сприятиме кращому захисту важливої археологічної пам’ятки від потенційних загроз, зокрема спроб забудови території, яка має унікальне історичне й природне значення”, – йдеться повідомленні.

Китаївське городище на мапі. Зображення: відкриті джерела

“Китаївське городище і курганний могильник (ІХ— ХІІІ ст.)” – це історична місцевість столиці з унікальним ландшафтом. Також Китаїв вважається південним форпостом стародавнього Києва, що контролював водний шлях Дніпром і суходільні підступи до міста в часи Київської Русі (згадується в літописах як місто Пересічень). Тут під час розкопок досі знаходять трипільську кераміку та збереглися залишки фортифікаційних споруд часів Київської Русі.

Нагадаємо, близько 20 років тому Київрада передала цю землю в довгострокову оренду ТОВ “Київська овочева фабрика”. Ділянки надавали “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва”. Потім були підписані інвестиційні договори з різними забудовниками.

У лютому 2024 року Господарський суд передав землі Китаївського городища “для обʼєктів житлової та громадської забудови, торговельно-розважальних центрів, офісних центрів та паркінгу”.

 

 

Читайте також:

У Львові завершили ексгумацію радянських поховань на Пагорбі слави

Забудовник розбирає фундаменти палацу Розумовського попри кримінальне провадження

Відновлену мозаїку “Боривітер” представили у Лондоні