Нині випустили другу частину довідника та вже працюють над третьою, повідомили в організації.
У цій збірці дослідники міських просторів розповіли про облаштування вулиць, забудови, опорядження фасадів та презентували рішення щодо їхнього відновлення. Другу частину об’єднали з першою – як висновок, в книзі з’явились три нових розділи – “Зони”, “Вулиці” і “Фасади”.
У розділі “Зони” йдеться про найтиповіші види забудови й основні рішення з їх оновлення. Зокрема, мова йде про створення нових площ і парків, реконструкцію будівель, облаштування вулиць та активізацію громадських просторів.
Розділ “Вулиці” містить деталізовану інформацію про моделі вулиць з типовими елементами їхнього наповнення, а також варіанти облаштування з урахуванням їхнього призначення. Урбаністи розповідають про пішохідні зони в комерційних кварталах, вулиці у кварталах з різними типами забудов, а також районні та міські магістралі.
У розділі “Фасади” описують правила облаштування доступних і безпечних входів, розміщення вивісок, адресних покажчиків і маркіз.
Над новою частиною книги працювали понад 50 фахівців, серед яких – Максим Головко, Анна Дзеблюк, Аліна Мацьоха, Олена Мельник, Аміна Ахмедова, Анна Бабак тощо. Ілюстрації створила Анна Гаврилюк.
Партнерами проєкту стали Depositphotos та ГО “Безбар’єрність”. Його реалізують за підтримки Офісу президента. В Урбанині наголошують, що поки видання ще у процесі доопрацювання, тому до вдосконалення книги запрошують усіх охочих.
Завантажити “Довідник з відбудови міст” можна за посиланням.
Читайте також
Урбанина презентувала першу частину “Довідника з відбудови міст”
У Києві на об’єкти застарілого житлового фонду очікує реконструкція