Урбанина випустила другу частину “Довідника з відбудови міст”

/ Події /

Громадська організація “Урбанина” продовжує працювати над створенням серії книг, у яких презентують концепції проєктування вулиць, впорядкування будинків, планування подвір‘їв тощо.

Нині випустили другу частину довідника та вже працюють над третьою, повідомили в організації. 

У цій збірці дослідники міських просторів розповіли про облаштування вулиць, забудови, опорядження фасадів та презентували рішення щодо їхнього відновлення. Другу частину об’єднали з першою – як висновок, в книзі з’явились три нових розділи – “Зони”, “Вулиці” і “Фасади”. 

У розділі “Зони” йдеться про найтиповіші види забудови й основні рішення з їх оновлення. Зокрема, мова йде про створення нових площ і парків, реконструкцію будівель, облаштування вулиць та активізацію громадських просторів.

Розділ “Зони”. Зображення: Урбанина

Розділ “Вулиці” містить деталізовану інформацію про моделі вулиць з типовими елементами їхнього наповнення, а також варіанти облаштування з урахуванням їхнього призначення. Урбаністи розповідають про пішохідні зони в комерційних кварталах, вулиці у кварталах з різними типами забудов, а також районні та міські магістралі.

Розділ “Вулиці”. Зображення: Урбанина

У розділі “Фасади” описують правила облаштування доступних і безпечних входів, розміщення вивісок, адресних покажчиків і маркіз.

Розділ “Фасади”. Зображення: Урбанина

Над новою частиною книги працювали понад 50 фахівців, серед яких – Максим Головко, Анна Дзеблюк, Аліна Мацьоха, Олена Мельник, Аміна Ахмедова, Анна Бабак тощо. Ілюстрації створила Анна Гаврилюк.

Партнерами проєкту стали Depositphotos та ГО “Безбар’єрність”. Його реалізують за підтримки Офісу президента. В Урбанині наголошують, що поки видання ще у процесі доопрацювання, тому до вдосконалення книги запрошують усіх охочих. 

Завантажити “Довідник з відбудови міст” можна за посиланням.

 

 

Читайте також

Урбанина презентувала першу частину “Довідника з відбудови міст”

Канада допоможе відбудувати Сумщину

У Києві на об’єкти застарілого житлового фонду очікує реконструкція