Про це повідомляє Бюро спадщини.
Відповідно до Програми співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яні, 60% вартості робіт з відновлення покриває міська рада, а 40% – мешканці дому. І, відповідно, заміна металопластикових вікон на дерев’яні обійдеться кожній зі сторін по 50%.
Майстри розпочали заміну ще в січні 2022 року – для цього було виготовлено три вікна та балконні двері за іншими автентичними зразками з цього будинку.
“Через заміну вікон на металопластикові, з різним характером членування спотворюється вигляд будинку, крім того, у старих будинках погана система циркуляції повітря, через що приміщення, де встановленні такі вікна, погано вентилюються. Основними наслідками цього є грибок та цвіль на стінах.
Програма заміни вікон з металопластикових на дерев’яні покликана допомогти мешканцям відновити у своїх оселях дерев’яні вікна із характером членування аналогічним до збережених на фасаді історичних вікон”, – розвів Павло Богайчик, директор ЛКП “Бюро спадщини” управління охорони історичного середовища.

Власники дому подали заявку на заміну вікон в 2020 році, утім, черга дійшла тільки цьогоріч. Фото: Бюро Спадщини

Для відновлення дому було виготовлено три вікна та балконні двері за іншими автентичними зразками з цього будинку. Фото: Бюро Спадщини
Подати заявку на участь у програмі співфінансування може кожен охочий мешканець Львова. Деталі – тут.
Читайте також
В історичній частині Львова замінили пластикові двері на дерев’яні
У Львові з’явиться перша у місті сучасна будівля, виконана повністю з натурального каменю
Визначили фіналістів конкурсу Re:Create UA на кращий проєкт з відновлення українських будівель