У Львові у будинку-пам’ятці виявили унікальні сецесійні розписи: їх відновлять за грантові кошти

У Львові у будинку-пам’ятці архітектури місцевого значення на вул. Нечуя-Левицького, 19 виявили унікальні сецесійні розписи.

Як пояснюють реставратори, на стелі зображена квіткова композиція, яка не є трафаретом, а мальована від руки. “Бюро спадщини” пропонуватиме відновити розписи в рамках гранту від програми “Креативна Європа”, що стосується популяризації спадщини будівель Арт-Нуво, повідомляє Львівська міська рада.

Фото: Андрій Андрух

“Це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові. Розписи є дуже цінними – це є сецесія ХХ ст, один з найкращих стилів у Львові. Він найбільш багатий, найбільш унікальний, кожен з цих елементів є неповторним”, – розповіла Ірина Гірна, реставраторка монументального живопису.

Фото: Андрій Андрух

Як розповів голова ОСББ “Надія НЛ” Ігор Дічковський, будинок на вул. Нечуя-Левицького, 19 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Він побудований одним із знаних будівельників у Львові – Якубом Рисяком.

Фото: Андрій Андрух

Його дружина Гелена Рисяк купувала землі під будівництво, а він – будував. Так, у травні 1906 року вона подала документи на будівництво. На документах є штамп магістрату королівської столиці міста Львова. У серпні 1907 року будинок був зданий в експлуатацію.

 

 

Читайте також:

Місто Львів зʼявилось на міжнародній платформі з популяризації спадщини сецесії

На Львівщині планують відновити палац XVIII століття

На Львівщині у власність держави повернули старовинний замок XVII століття