Укргазбанк виділить 60 млн грн на реконструкцію “Промприладу” в Івано-Франківську

Попри війну на старий завод, розташований у центрі міста, чекає друга черга реконструкції території у межах проєкту "Промприлад.Реновація".

Після ремонтних робіт тут планують відкрити офіси інноваційних компаній, артцентр, фудмаркети, тренажерні зали, магазини й крафтову пивоварню, повідомили в пресслужбі підприємства.

За словами ініціаторів проєкту, після релокації 12 нових бізнесів з’явилося розуміння того, що платформа має достатній потенціал для розвитку, тому головною метою стало прискорення процесу реконструкції, аби ввести в експлуатацію від 17 до 24 тисяч м² територій заводу. 

“Завдяки Укргазбанку та державній програмі розвитку бізнесу “5-7-9%” з нулем під час війни, нам вдалося знайти таку підтримку, яка дозволяє, не зважаючи ні на що, розвиватися далі і в цей час створювати додаткові робочі місця задля підсилення економіки”, – зазначив очільник ініціативи “Промприлад.Реновація” Юрій Филюк.

Такий вигляд матиме споруда після закінчення реконструкції. Візуалізація: promprylad

Загалом від старту проєкту “Промприлад.Реновація” вдалось залучити $13,1 млн від 1270 приватних інвесторів та компаній з України та 20 країн світу. Ці кошти спрямовані на те, аби перетворити старий занедбаний завод на сучасний бізнес-кластер загальною площею понад 40 тисяч м².

Реновацію покинутої будівлі розпочали у 2017 році на чолі з девелопером Юрієм Филюком. Вже на початку повномасштабного військового вторгнення команда спільно з партнерами запустили платформу Save Business Now – центр підтримки українського бізнесу в Івано-Франківську та області. 

До початку повномасштабного вторгнення проєкт планували закінчити у 2024 році. Візуалізація: promprylad

Завдяки цьому 47 компаній зі всієї України змогли успішно релокуватись і відновити роботу – частину з них розташували безпосередньо на Промприладі.

“Відновлення будівництва наступних 17 тис. м², поява нових резидентів на Промприладі у час війни та довіра до проєкту з боку банківських установ – маркери, що вселяють впевненість у розвитку інноваційного центру, а також закладають фундамент сильної економіки, вкрай необхідної для післявоєнної відбудови”, – вважають в команді.

 

 

Читайте також

Львівська компанія генерує енергію з відходів від свого меблевого виробництва 

NewHome. На Київщині для родин, що втратили дім, зведуть мобільні каркасні помешкання

“Як у Тетрісі”. WZMH Architects пропонує заміняти пошкоджені частини багатоповерхівок модульними збірними блоками

2