Український дизайнер та House Museum створили цифрову реконструкцію музею Куїнджі

До роковин знищення Музею Куїнджі в Маріуполі дизайнер Дмитро Кіфуляк та директор House Museum Еван Кертіс розробили його цифрову модель. 

Про це повідомляє Укрінформ.

Цифрову реконструкцію створили для вшанування памʼяті українського художника грецького походження Архипа Куїнджі, втраченої архітектури міста та загиблих під час облоги Маріуполя.

У художньому музеї також виставлялися картини Івана Айвазовського, Миколи Глущенка, Василя Коренчука та Олександра Бондаренка. Колекція налічувала 600 картин, 950 графічних робіт, 150 скульптур і 300 предметів декоративного мистецтва. Всі цінні експонати вважаються вкраденими російськими загарбниками.

Зображення: Архип Куїнджі “Нічне”

Дмитро Кіфуляк та його американський колега Еван Холл уявляють новий ландшафт для Музею Куїнджі та назвали проєкт «Ночі більше не буде», що передбачає цифрове майбутнє для культурних цінностей. Таке, де вони будуть захищені від фізичних циклів насильства і де завжди присутнє світло екрана, відзначили автори.

Зображення: House Museum, ілюстрація цифрової моделі

Цифрова реконструкція будівлі почалася зі збору туристичних фотографій колишнього Художнього музею Куїнджі, які потім були замальовані та відтворені у віртуальному просторі.

 

 

Читайте також:

Музей Метрополітен у Нью-Йорку визнав Архипа Куїнджі українським художником

Музей Метрополітен у Нью-Йорку визнав Айвазовського та Рєпіна українцями

Росіяни зруйнували Художній музей імені Архипа Куїнджі у Маріуполі