Українську зооморфну кераміку побачать 25 мільйонів гостей з усього світу

/ Декор /

У жовтні розпочинається найбільша виставкова подія у світі — «Expo 2020 Dubai». 191 країна буде представляти свої авторські павільйони. Український архітектор Сергій Махно приєднається до українського простору, презентуючи керамічну скульптуру DIDO. Експозиція триватиме пів року — за цей період очікується понад 25 мільйонів гостей.

«Експо 2020», найбільша виставка у світі, буде тривати 6 місяців — з 1 жовтня 2021 року до 31 березня 2022 року. Вона займатиме 438 гектарів між містами Дубай та Абу-Дабі в Об’єднаних Арабських Еміратах і включатиме 191 авторський павільйон від кожної країни-учасниці. Україна представить свою зону в концепції «Smart Ukraine: Connecting Dots», розкаже про українську культуру, покаже свої інноваційні рішення та познайомить з сучасним артом. 

Український архітектор Сергій Махно

Поряд з видатними українськими художниками, як-от Степан Рябченко та Олег Тістол, український архітектор Сергій Махно та провідний кераміст його майстерні Олександр Яровий презентують світові скульптуру ручної роботи з колекції зооморфної кераміки DIDO. Керамічного велетня звати RYK (Рик) — він здіймається над усім земним майже на три метри. Рик стоїть на варті живого — оберігає садки, лісові стежини, галас річок і дихання тих, в кого б’ється серце. Він першим зустрічає ранкове сонце й останнім проводжає його. Йому видно Чорне море й Карпати, а інколи навіть і Джомолунгму. Дідо Рик вірить, що природа — це точка відліку, без неї все втрачає сенс. І кожного дня він прокидається, щоб знову піклуватися про все живе.

«Все, що ми створюємо — це історії про українськість, які розповідають про те, хто ми, звідки та куди йдемо. Брати участь у цій виставці — це справа честі особисто для мене та частина великої місії нашої студії  — робити українське відомим у всьому світі», — каже Сергій Махно, архітектор, дизайнер, кераміст та засновник студії Махно.

Керамічна скульптура DIDO

Протягом експозиції також будуть проводитись освітні заходи: лекції, семінари та дискусії. Графік подій ще формується, але відомо, що вже 4 жовтня в рамках виставки відбудеться святкування Національного Дня України.