Український стенд вперше презентували на найбільшій міжнародній виставці мармуру в Італії

/ Арт /

У межах щорічної виставки Marmomac, яка традиційно проходить 27-30 вересня, відбулось відкриття експозиції 7 креаторів-переможців конкурсу з України, який провели серед дизайнерів у липні 2022 року.

За результатами конкурсу до виробництва та презентації в рамках події обрали: артоб’єкт Аліси Лисих, роботу Маріанни Єлейко з графікою Роксолани Дудки, а також концептуальну пропозицію Олександра Кисіля, що набула форми артоб’єкта у співавторстві з Анною Манако. Крім робіт, які стали переможцями конкурсу, експозицію доповнили витвори Валерії Варі, Анни Манако та Аліни Кравчук.

Українські митці на виставці у Вероні. Фото: stampaparlamento

Усі роботи були виготовлені в Україні з мармурових залишків компанії Instech та llab.design, які також подбали про транспортування об’єктів до Верони та брали активну участь на всіх етапах проєкту.

 

Експозиція VITALITÀ UCRAINA (Життєрадісність)

VITALITÀ UCRAINA – здатність продовжувати жити, створювати і розвиватися, попри суцільний жах і темряву, що існує навколо. 

Виставка проводить крізь “кам’яний сад”, який утворює ансамбль об’єктів-символів:

  • Слід як ідентичність українського народу.
  • Годинник, який символізує час, що завжди на стороні життя.
  • Народження як початок нового вільного життя.
  • Зернятко соняшника як єдність і сила.
  • Пшеницясимвол родючості української землі.
  • Зіркафокус та освітлення шляху у майбутнє.

У межах щорічної виставки Marmomac, яка традиційно проходить 27-30 вересня, відбулось відкриття експозиції 7 креаторів-переможців конкурсу з України

Настінне панно “Слід”. Авторка: Аліса Лисих

Настінне панно символічно представляє нам відбиток та водночас топографічну карту.

Декілька рівнів об’єднані між собою червоними нитками, які зображають географічний союз між різними регіонами України. Кожен із цих рівнів, маючи власну форму та характер, поєднані та передбачають унікальний нерозривний ідентичний зв’язок нації. Цей декоративний елемент сплетення ниток прагне нагадати про давню традиційну українську техніку прядіння.

Настінне панно “Слід”, що виготовлене із залишків італійського мармуру Сamouflage

Артоб’єкт “Насінина”. Авторка: Маріанна Єлейко, графіка – Роксолана Дудка

На ідею скульптури розробників надихнув соняшник, який споконвіку був для українців символом родючості та добробуту. Насіння цієї квітки природним чином розташоване за концентричними спіралями з дотриманням числового ряду Фібоначчі і таким чином утворює досконалу згуртованість так само, як український народ міцно об’єднується для боротьби з негараздами.

Артоб’єкт “Насінина”

Соняшникові поля, як і пшеничні, символізують жовту смугу українського прапора. Всередині насіння, в білій частині, нанесений тривимірний малюнок, який зображує дерево життя, на якому зростають соняшники.

Скульптура "Насінина" складається з двох типів мармурових уламків: одного з Nero Marquino, а іншого з Carrara

Артоб’єкт “Пшениця”. Автори: Анна Манако, Олександр Кисіль

Скульптура складається з темної основи, що уособлює виняткову родючість української землі та безлічі колосків, які рясно здіймаються вгору. Ця робота віддзеркалює плідну творчість українського народу, який хоче піднестись до нових перспектив і посилити стійкість світу до катастроф і голоду.

Колоски мають “живу” текстуру завдяки шматочкам травертинового мармуру, а основа, що уособлює українську землю, зроблена із шматочків мармуру Negro Marquino.

Артоб’єкт “Пшениця”

Кавовий столик “Час”. Авторка: Валерія Варі

Невеликий столик під назвою “Час” натхнений спостереженнями за формами сонячного годинника, що використовувався в античності (мерідіан). Зокрема, його верхня частина як гномон, який вказує час відповідно до проєкції своєї тіні на поверхні стола як циферблату.

Кавовий столик “Час”

Ніжка стола утворена серією з 30 кіл двох кольорів, що чергуються, і увінчана на 31-му рівні площиною, яка символізує 31 рік з часу відновлення незалежності України у 1991 році. Стільниця прикрашена гномоном, який є логічним продовженням конічної форми ніжки столу і натякає на нескінченність, світле українське майбутнє.

Кавовий столик “Час” виготовлений з мармурових залишків, що чергуються між червоним Levante і білим Carrara

Колекція інтер’єрних предметів “Зірка”. Авторка: Аліна Кравчук

Композиція пропонує два об’єкти з однієї колекції – настінне панно та комод-бар. Малюнок зірки часто зображають на українських писанках – він уособлює сонце, вогонь і тепло. Комод також має декоративний елемент спереду, який призначений бути своєрідним відображенням вищезгаданого панно.

Панно “Зірка” розділене на дві половини з білого мармуру Fior di Pesco з поверхнею, обробленою за технологією “шкіряний дотик”

“Зірка” також є орієнтиром для багатьох українців, розкиданих по всьому світу, так само, як полярна зоря, що допомагає прокласти дорогу до рідного дому.

Комод-бар “Зірка”, який виконаний із залишків мармуру Calacatta Caldia, Nero Marquina, внутрішня частина – оброблена зі шпону дерева Noce Canaletto

Колекція об’єктів для інтер’єру “Народження”. Авторка: Анна Манако

Композиція “Народження” пропонує нам дві роботи – панно та кавовий столик. Обидва об’єкти були створені на декількох мармурових шарах, де вирізання деталей здійнили так, щоб мінімізувати виробничі відходи та зімітувати природний шлях, що полягає у безвідходному переробленні.

Колекція об’єктів для інтер’єру “Народження”

Всередині панно має дзеркало, яке не тільки відбиває світло, але й дає можливість спостерігачу побачити свій внутрішній світ та стати активною частиною самого твору.

Панно “народження”

Невеликий столик, окрім скляної стільниці, має всередині елементи, що необхідні як для стійкості та рівноваги об’єкта, так і покликані відображати початок прояву нового життя. Об’єкти символізують любов до життя та пов’язаний з ним процес народження і безкінечного відродження як єдиний спосіб подолання смерті.

Колекція виготовлена з залишків трьох видів мармуру, які чергуються між собою: Palissandro, зелена Calacatta та Estremoz.

Кавовий столик “Нарродження”

Instech – український сімейний бізнес, який займається обробкою каменю протягом трьох поколінь і був заснований у 1993 році. llab.design є відгалуженням Instech і спеціалізується на виробництві та продажу декору з натурального каменю.

Проєкт здійснюється за підтримки Генерального Консульства України в Мілані.

Кураторки та організаторки: Анна Манако (Manako Design), Валерія Варі (Design Market), Анастасія Білецька (DESIGN4UKRAINE).

 

 

Читайте також

Українські мавки в Парижі. YALANZHI OBJECTS презентував колекцію світла на міжнародній виставці

Крісло Play від українського виробника меблів woo підкорило відвідувачів Maison&Objet Paris