Український архітектор вирушив у веломандрівку, аби зібрати кошти на житло для переселенців

/ Персона /

За 10 днів Владислав Губрій подолав відстань у 1000 кілометрів.

Головною метою ініціативи стала фінансова допомога для реалізації проєкту Слави Балбека – йдеться про транзитне житло з комфортними умовами для тих, хто втратив свої домівки. Для цього волонтер поставив за ціль зібрати мільйон гривень.

Транзитне житло RE:Ukraine, спроєктоване Славою Балбеком і його командою. Візуалізація: balbek bureau

Маршрут Владислава пролягав через вісім міст і понад сотню населених пунктів. Зі свого боку небайдужі підтримували архітектора своїми донатами. За словами Владислава, збір коштів у такий спосіб мав ще одну перевагу – знайомство з місцевими особливостями. Саме ця ідея передувала задуму. 

“По дорозі проїжджав багато цікавих сіл і спілкувався з місцевими, і навіть залишився на ніч у чоловічому скельному монастирі, де мене поселили в окрему келію”. Фото: Владислав Губрій

“Всі ці місяці я намагався активно волонтерити, а в липні подався на ініціативу під назвою “Відкриті села”, в рамках якої учасники досліджують тему сучасних сіл, після чого втілюють свої урбанпроєкти для їхнього розвитку.

Ось тут все склалось, і я вирішив вирушити у таку подорож, аби краще дослідити цю тему і зробити це на велосипеді, так як давно про це мріяв. Потім подумав зробити мандрівку ще кориснішою та спробувати зібрати кошти на відбудову житла для людей, які його втратили”, – розповідає Владислав Губрій.

Маршрут Владислава простягався через Київ, с. П’ятигори, Умань, Немиров, Могилів-Подільський, с. Лядове, Ямпіль, Вінницю та Житомир. Фото: Владислав Губрій

За його словами, найкращим проєктом, що пропонує тимчасове житло, виявився RE:Ukraine, тому зібране він спрямував саме на нього. 

“Вирішив збирати кошти для реалізації проєкту від бюро Слави Балбека, тому що була довіра до нього та його команди в тому, що вони доведуть справу до кінця та зроблять все якісно та для людей. Це як “народний байрактар” у площині життя громади та відбудови України”, – каже архітектор.

Слава Балбек анонсував будівництво пілотного модульного поселення RE:Ukraine

Особливості місцевостей, що траплялися по дорозі. Фото: Владислав Губрій

Особливості місцевостей, що траплялися по дорозі. Фото: Владислав Губрій

Нині волонтер уже закінчив свою поїздку та зміг зібрати близько 35 тисяч гривень, щоб наблизити проєкт транзитного житла Слави Балбека до його втілення. 

 

 

Читайте також

Нідерланди передадуть велосипеди на деокуповані території України

Коваль з Бердянська створив 2-метрову інсталяцію з уламків ракет – фото

Польський девелопер запустить на Львівщині меблеве виробництво