Українська дизайнерка створила ексклюзивну колекцію вишиванок для Gucci

/ Мода /

Дизайнерка Віта Кін створила капсульну колекцію для Gucci, яка нині доступна лише в Vault - концепт-сторі, орієнтованому на вінтажні й архівні речі. 

Основними мотивами капсули стали українська традиційна вишивка й силуети 1970-х. До колекції увійшли сукні вільного крою довжини міді й максі, спідниці, шалі, кейп та вишиті сорочки. 

Сукня-вишиванка. Vita Kin x Gucci Vault. Фото: Gucci

Блуза й спідниця Marta. Vita Kin x Gucci Vault. Фото: Gucci

Віта Кін у 2008 році запустила свій однойменний бренд. У кожній із колекцій вона орієнтується на українську традицію, матеріали та використання вікових технік з усього світу. 

Вишита накидка Puglia.Vita Kin x Gucci Vault. Фото: Gucci

Вишита шаль Palermo. Vita Kin x Gucci Vault. Фото: Gucci

Сукня міді Pavla. Puglia.Vita Kin x Gucci Vault. Фото: Gucci

Однак після колаборації з люксовим брендом дизайнерку звинуватили у культурній апропріації. Директорка та випускова редакторка проєкту “Твоя підпільна гуманітарка” Катерина Дудка розкритикувала Віту Він за те, що вишивка на одній із суконь повністю повторює візерунок сорочки з села Розтоки на Івано-Франківщині (елемент гардеробу нині зберігають у музеї).

Праворуч — дитяча сорочка з Гуцульщини, яку зберігають у Музеї Гончара. Ліворуч — сукня “Корсика” бренду Vita Kin. Колаж: Твоя підпільна гуманітарка

Мова йде про модель “Корсика”, вартість якої складає 1389 фунтів. Катерина Дудка наголосила, що дизайнерці варто було б вказати, звідки вона запозичила цей орнамент, адже є “народна культура, і є конкретні об’єкти культурної спадщини, в яких є авторство, і які належать до конкретної локальної традиції”.

“Варто відділяти популяризацію від експлуатації та комерційного використання. Використовуючи мотиви народного мистецтва, потрібно давати щось громаді у відповідь, щоб вона могла розвиватися”, – зазначила вона в повідомленні.

Поки Віта Кін не робила ніяких заяв стосовно цієї ситуації.

Праворуч — дитяча сорочка з Гуцульщини, яку зберігають у Музеї Гончара. Ліворуч — сукня “Корсика” бренду Vita Kin. Колаж: Твоя підпільна гуманітарка

Варто зазначити, що бренд Vita Kin має популярність на Заході. Зокрема, дизайнерські сукні-вишиванки можна помітити на акторці Демі Мур у фільмі “Сліпий”, моделі Діті фон Тіз, співачці Флоренс Велч (Florence and the Machine) тощо.

 

 

Читайте також

Декорації для нового показу Dior створила українська мисткиня

The Beauty of Ukraine. Перша книга про красу української природи виходить у міжнародному видавництві 

Знищену культурну спадщину відтворять у “Листівках з України”