Українцям пропонують взяти участь у конкурсі на кращі ідеї міського саду чи городу

/ Україна /

Позмагатись зможуть мешканці міст із населенням від 30 тисяч осіб.

“”Сади Перемоги” шукає потужні команди з ідеями міських городів/садів, готові творити зміни у своїх містах. Взяти участь можуть міста з понад 30 тис. жителів. Ми оберемо три пілотних проєкти, які отримають необхідні ресурси для реалізації, супровід планування городів у вашому місті та експертну підтримку”, – йдеться в анонсі ініціативи

Представники спільноти зауважують, міський сад чи город – це публічний простір для вирощування овочів, фруктів, зелені в міських умовах, тобто на обмежених земельних ресурсах. 

“Такі сади були частиною щоденного життя “домашнього фронту” під час обох світових воєн у Великобританії, Канаді, Австралії, США та Німеччині. Уряди цих країн впроваджували програми міського городництва – люди висаджували у парках та на приватних ділянках”, – пояснюють ініціатори конкурсу. 

Зображення: Сади перемоги

Сади можуть мати різні масштаби та форми організації, плануватися в житлових кварталах міста, поруч з гуртожитком чи молодіжним центром, у парку, на балконах, в офісному приміщенні чи закладі харчування, у прихистку для ВПО чи навіть на дахах будівель.

Заявником може бути орган місцевого самоврядування, комунальні підприємства чи установи. Вітаються партнерства органів місцевого самоврядування із громадськими організаціями, ОСББ, неформальними ініціативами, місцевими підприємцями тощо.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити форму до 19 серпня включно. Результати відбору будуть оголошені до кінця вересня.

“Сади Перемоги” – ініціатива проєкту міжнародної технічної допомоги “Супровід урядових реформ в Україні” SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance, що фінансується Урядом Канади та впроваджується Alinea International. 

Мета ініціативи – ефективне використання кожного клаптику землі для вирощування харчових продуктів, щоб не допустити продовольчої кризи в Україні.

 

Джерело фото на головній: Connectingnature.eu

 

 

Читайте також

Зелений дах обов’язковий! У Празі запровадили нову будівельну норму

Витік Темзи вперше пересох через спеку та посуху

У польському місті відкрили кишеньковий парк із лавами з переробленого одягу