Українців просять допомогти врятувати цінну роботу художника Уварова

/ Україна /

Творів митця донині майже не збереглось.

В одному із закладів Харкова виявили величезний розпис плафону (5,1 х 3,5 метри), який створив український художник Микола Уваров (1861-1942 рр.).

Митець народився у Богодухові. Навчався в малювальній школі Раєвської-Іванової в Харкові, закінчив Академію мистецтв у Петербурзі. Брав участь у виставках Товариства харківських художників, відкрив у місті клас рисування і живопису. До Другої світової війни працював реставратором в Українській картинній галереї (нині Харківський художній музей).

А ще митець був автором портретів видатних діячів української культури: Тараса Шевченка, Івана Франка, Миколи Лисенка, Дмитра Багалія, Михайла Ткаченка, Панаса Саксаганського тощо. Загинув Уваров в 1942 році від голоду. 

Микола Уваров серед співробітників музею. Фото: Харківський художній музей

“Сьогодні цей твір перебуває під дахом, що протікає. Для транспортування плафону у безпечне місце потрібно здійснити певні реставраційні роботи щодо закріплення фарбового шару і тільки після цього намотати полотно на спеціальний вал (це має бути труба Д – 50 см, довжина – 400 см)”, – йдеться у заяві директорки Харківського художнього музею Валентини Мизгіної.

Усіх, хто має змогу, просять допомогти музею та надати матеріали для необхідних робіт (клей осетровий, кролячий або спеціальний синтетичний). А також виготовити дерев’яний вал чи знайти пластикову трубу відповідного розміру. 

Звертатись можна за номером телефону (057) 706 33 95 чи на електронну пошту [email protected].

 

 

Читайте також

Бібліотеки Рівного прийматимуть російські книги на макулатуру

В Шотландії випадково виявили новий автопортрет Ван Гога

Interior Design For Peace. З’явилась платформа, де дизайнери й архітектори дають поради за донати для ЗСУ