Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала 25 тисяч підписів

/ Україна /

Напередодні стало відомо, що Держкіно фактично "ліквідовує" культурну установу.

Відповідне звернення 17 серпня зареєструвала Єлизавета Мамона на сайті Кабінету міністрів. 

“17.08.2022 стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією нашого кіно.

Згідно з наказом Держкіно, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані Державній установі “Науковий центр кінематографії України”, основним видом діяльності котрої за даними ЄДРПОУ є “вища освіта” і яка є правонаступницею “Наукового центру розвитку туризму””, – йдеться у петиції.

Держкіно “ліквідовує” Довженко-Центр – найбільший кіноархів України

Таким чином зі структури центру хочуть виокремити Державне підприємство “Українська анімаційна студія”, до якого будуть передані авторські права на українську анімацію, що зараз належать Довженко-Центру. Співробітників культурної установи можуть звільнити.

“Відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо”, – пояснює авторка звернення.

Окрім того, у наказі про реорганізацію не згадано кіноархівну та музейну колекції Довженко-Центру, котрі є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України.

“Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи – величезний удар по нашій культурній спадщині і по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність. Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів”, – підсумовує ініціаторка петиції.

Станом на ранок 14 вересня петицію підписали понад 25 тисяч українців. Тепер звернення чекає на розгляд.  

Скрін із сайту Petition.kmu.gov.ua

До слова, Держкіно стверджує, що його наказом не передбачається ліквідації Національного центру Олександра Довженка, а йдеться лише про його реорганізацію.

“”ДП “Національний центр Олександра Довженка” не є архівною установою у розумінні чинного законодавства України… Статутом Центру встановлено, що Фільмофонд є державною власністю і переданий Центру на зберігання. Колекція фільмів та інших кіноматеріалів Фільмофонду не входить до складу майна, яке відображається у самостійному балансі центру. Отже, Центр є лише зберігачем Фільмофонду, а не самим Фільмофондом та архівною установою, створеною для цього”, – мовиться у заяві Держкіно.

 

Фото на головній: hromadske / Національний центр Довженка

 

 

Читайте також

Мінкульт не проти демонтажу пам’ятника Катерині ІІ в Одесі

Спілка художників Чернігова намагається самостійно відновити пошкоджену росіянами історичну пам’ятку

В Одесі проведуть архітектурний конкурс на облаштування Театральної площі