Українці, які втратили житло, зможуть обирати населений пункт, де отримають нове помешкання

/ Архітектура /

Утім, щодо вибору запровадять певні обмеження.

Голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк розповіла, яким буде максимальне відшкодування за зруйноване або пошкоджене житло.

Сума такої компенсації не перевищуватиме вартості 150 м2 за один об’єкт нерухомості. Вартість 1 м2 площі рахуватимуть за методикою, яку розробить Кабінет Міністрів. У свою чергу, відшкодування за пошкоджену квартиру чи будинок не може бути більшим компенсації за знищене житло. 

Розмір компенсації за знищений об’єкт будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт або його складової частини, що після прийняття в експлуатацію є самостійним об’єктом нерухомого майна (квартири, іншого житлового приміщення) визначається пропорційно відсотку коштів, які фактично сплачені отримувачем компенсації за відповідний об’єкт.

У законопроєкті передбачили, що власники зруйнованого житла зможуть самостійно обрати, де отримати нове помешкання. Проте населений пункт, в якому раніше проживала людина, і той, де вона хоче отримати нове житло, мають бути співмірними за певними характеристиками. Зокрема — за кількістю населення. 

Фото: Stas Yurchenko

Адже вартість квадратних метрів у мегаполісі та у невеликому місті суттєво різняться, тому потрібно обрати населений пункт, схожий на той, де постраждалі жили раніше. Якщо ж людина з невеликого містечка все-таки захоче жити, до прикладу, у Києві, то законотворці передбачили механізм доплати за житло. 

Джерелами для фінансування програми відшкодування є Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури України у зв’язку зі збройною агресією рф; міжнародна технічна та поворотна або безповоротна фінансова допомога; інші джерела, не заборонені законодавством України.

До слова, Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури України у зв’язку зі збройною агресією російської федерації вже діє як офіційний рахунок, відкритий у Національному банку України, отримувач — Міністерство інфраструктури України.

 

Фото на головній: Reuters

 

 

Читайте також

Німецький Гамбург братиме участь у відбудові Києва

“Вітрила, щит або пам’ятка”: варіанти реконструкції Миколаївської ОДА від loft buro

Архітекторів запрошують долучитись до розробки нових будівельних норм