Україна та Німеччина планують побудувати вітрову електростанцію навколо ЧАЕС

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, яка представляє німецьку партію Зелених, в рамках свого візиту до України у понеділок, 11 вересня, заявила, що Україна повинна більше використовувати відновлювані джерела енергії. Зокрема, вона вважає за доцільне побудувати вітрову електростанцію навколо Чорнобильської АЕС.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу ARD. На зустрічі в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України було підписано відповідну декларацію про наміри.

Президент України Володимир Зеленський і міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Фото: Офіс президента

Як повідомили у Міндовкіллі, вітровий парк у Чорнобильській зоні відчуження зможе забезпечити світлом майже тисячу домогосподарств.

“Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, німецька міжнародна компанія NOTUS ENERGY, Національна енергетична компанія “Укренерго”, а також Державне агентство України з управління зоною відчуження підписали меморандум про співпрацю над проєктом будівництва такої електростанції”, – йдеться в повідомленні.

В Міндовкілля підкреслюють, що реалізація проєкту дозволить підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні, оптимально використати занедбану територію, відновити мережеву інфраструктуру.

 

 

Читайте також:

“Зелена” економіка та сміттєпереробні заводи: три етапи відновлення України від Шмигаля

У Славутичі створюють ядерний науковий хаб із цифровим тренажером реакторів майбутнього

Американська компанія допоможе побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС