Україна побудує водогін завдовжки 87 км, щоб забезпечити водою південні регіони

Україна будуватиме водогони до постраждалих від підриву Каховської ГЕС населених пунктів.

Про це повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Нова інфраструктура допоможе швидко відновити централізоване водопостачання до міст та сіл, де через підрив росіянами Каховської ГЕС виникли проблеми з водою.

На це було виділено 1,5 млрд гривень з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Будівництво планують розпочати якнайшвидше.

Агентство планує збудувати 3 ланки водопроводу, який буде здатний пропускати близько 300 тис кубометрів води на добу з можливістю збільшення обсягу водопостачання. Загальна довжина нового водогону становитиме 87 кілометрів.

Зазначається, що через падіння рівня води у Каховському водосховищі без водопостачання залишиться значна частина Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Фото: Євгеній Малолєтка для АР

«Наш перший крок – узгодити маршрут його проходження з урахуванням розвитку населених пунктів та наявних комунікацій», — йдеться у повідомленні.

Новозбудована інфраструктура забезпечуватиме якісною питною водою жителів Нікополя, Марганця, Кривого Рогу, Томаківки, Мар’янського і Покрову.

Нагадаємо, зранку 6 червня окупанти підірвали Каховську ГЕС, вона повністю зруйнована та не підлягає відновленню. Понад 80 тисяч гектарів охоронної території Національного парку “Ніжньодніпровський” фактично знищено, постраждали десятки населених пунктів.

 

 

Читайте також:

Підрив Каховської ГЕС може залишити без питної води південні регіони України

російський теракт на Каховській дамбі може призвести до екоциду всього чорноморського регіону

росіяни повністю зруйнували Каховську ГЕС. Під загрозою затоплення опинилися десятки населених пунктів