“Україна невдовзі переможе”. Президентка Єврокомісії відвідала український павільйон на Венеційській архітектурній бієнале

У п’ятницю, 26 травня, Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час свого візиту до Венеції завітала до українського павільйону на La Biennale di Venezia 2023.

Зустріч відбулася за участі кураторів Ірини Мірошникової та Олексія Петрова, які ознайомили європосадовицю з ідеєю українського павільйону “Before the Future” (“Перед майбутнім”) та провели екскурсію у просторі в Джардіні.

Урсула фон дер Ляєн запевнила у невідворотності близької перемоги України, а також у цілковитому розумінні потреб, які постануть перед українцями після закінчення війни.

Світові лідери, за її словами, вже сьогодні обговорюють плани з допомоги Україні – знадобиться багато ресурсів та коштів для відновлення зруйнованих територій.

Фото: Ukrainian Pavilion in Venice

Європосадовиця підкреслила, що до відбудови варто підходити з урахуванням усіх сучасних екологічних та етичних норм заради майбутніх поколінь.

Урсула фон дер Ляєн пропагує нову архітектуру європейських цінностей через проєкт New European Bauhaus (Новий Європейський Баухауз). Ця стратегія стимулює країни до усвідомленого облаштування довкілля й побуту з урахуванням потреб ощадного використання ресурсів, зниження шкідливих викидів, переробки та повторного використання матеріалів, а також відновлення біорізноманіття та розвитку культурних та мистецьких особливостей кожного регіону.

“Ми вдячні Європейському союзу і кожній країні за щоденну підтримку українців у важкій боротьбі з російською агресією. Україна повертається на Бієнале, щоб розповісти про себе та вибудувати тісні стосунки між різними спільнотами. Ми живемо з візією “життя після перемоги” і щодня робимо свій внесок в образ цього майбутнього. У часи змін, з поглядом, спрямованим у майбутнє, важливою є розбудова нематеріальної взаємодії та відновлення зв’язків”, — підкреслив Олексій Петров, вітаючи Урсулу фон дер Ляєн.

Детальніше про українські павільйони на найпрестижнішій архітектурній події ми писали тут.

 

 

Читайте також:

«Before the Future». Комісар національного павільйону Мар’яна Олеськів про участь України у Венеційській архітектурній бієнале-2023

“Українська ДНК” на Венеційській бієнале. Як Україна буде представлена на найпрестижніший архітектурній виставці світу

“Найтемніша година перед світанком”: Україна буде представлена власним павільйоном на Лондонській Бієнале Дизайну