Україна на Milan Design Week 2023: дух української свободи в інсталяції CONTINUUM

17 квітня п'ять українських брендів відкрили просторово-часову інсталяцію CONTINUUM на Milan Design Week 2023. Виставка розгорнулася в підвалі старовинної будівлі в центрі Мілану.

CONTINUUM об’єднав 5 українських візіонерів у різних сферах: дизайн, мода, ремесло, кулінарія та парфумерія.

Учасники виставки вбачали за мету показати світові конкурентоспроможний український бізнес та країну на одному з найпрестижніших заходів у світі з яскравою концепцією та перформансами.

Концепцію інсталяції розробила Вікторія Якуша – дизайнерка та архітекторка культурної спадщини.

Фото: Nicola Colia

“Візіонери, яких я об’єднала, створюють у особливому стані – стані чистоти – це місце, де минуле зустрічається з майбутнім. Об’єкти, створені в цьому вимірі, поза часом. Наша інсталяція – це дух свободи, поваги до природи та послідовності”, – каже Вікторія.

Протягом тижня відвідувачі могли брати участь у різноманітних перформансах, де можна було “відчути, понюхати та скуштувати майбутнє”. Хоча кожна секція була самостійною і мала свій дух, присвячений особливому ремеслу.

DZHUS

Фото: Nicola Colia

Дизайнер Ірина Джус створює концептуальний, інноваційний одяг та аксесуари. На очах у глядачів вона показала трансформацію універсальних предметів гардеробу.

DINARA KASKO

Фото: Nicola Colia

Дінара Касько – унікальний шеф-кондитер з України. Поєднуючи технології
3D-моделювання та кулінарію, вона створює вишукані та неординарні смаки, схожі на справжні витвори архітектора. Для інсталяції Дінара виготовила велику шоколадну скульптуру, відтворила смак майбутнього та пригостила кожного відвідувача своїм унікальним десертом.

Наприкінці Milan Design Week, Дінара та її команда винесли шоколадну скульптуру у центр міста, розбили її молотком та пригощали нею усіх прохожих. Це стало символом завершення інсталяції.

ARBORETUM

Фото: Nicola Colia

Влад Зварич, український парфумер, колекціонер, концептуаліст, володіє унікальним чуттям і створює нові продукти у сфері парфумерії.

Для інсталяції CONTINUUM він розробив та представив новий парфум «Serpanok», який символізує початок чогось кардинально нового та чистого. Цей запах заповнював весь простір інсталяції.

SOLOMIA RCS

Фото: Nicola Colia

Майстриня Галина Шипоша, ознайомила відвідувачів із ткацьким ремеслом. Протягом цілого тижня Milan Design Week, відвідувачі могли спостерігати за цим медитативним процесом плетіння. Окрім того, усі бажаючі могли навчитися створювати дивовижні витвори своїми руками. За тиждень інсталяції, Галина створила гобелен із шерсті у білому, основному кольорі експозиції.

FAINA

Фото: Nicola Colia

З нагоди Milan Design Week, бренд FAINA, який створює предмети ручної роботи у стилі живого мінімалізму. вперше представив дві нові колекції.

MOVCHUN – нова sustainable колекція меблів від бренду. Назва колекції походить від українського “мовчати”. Вона розкриває взаємодію людини та природи через споглядання. Однією із зон інсталяції CONTINUUM, була зона MOVCHUN-ів, прикрита від сторонніх поглядів та звуків. Там відвідувачі могли посидіти та насолодитись тишею.

Фото: Nicola Colia

SLUHACH – нова колекція світильників, виконана в унікальній формі та з екологічного текстилю. SLUHACH походить від українського “слухати”. Візуально форма світильників нагадує маленькі живі істоти із локаторами, які постійно “слухають” навколишній світ, Вас та Ваші бажання.

Участь українських компаній у Milan Design Week 2023 відбулась за підтримки
Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

 

 

Читайте також:

“Українська ДНК” на Венеційській бієнале. Як Україна буде представлена на найпрестижніший архітектурній виставці світу

Український стенд вперше презентували на найбільшій міжнародній виставці мармуру в Італії

Україна вперше за 10 років матиме власний павільйон на Венеційській архітектурній бієнале