Україна хоче повернути 18 будівель у Лондоні, які привласнила росія після розпаду СРСР

/ Події /

Країна готує позов проти росії, аби вирішити питання щодо розподілу майна колишнього Радянського Союзу.

Конфлікт майнового характеру лишався невирішеним понад 30 років, однак нині для цього наймуть адвоката, повідомив посол України у Британії Вадим Пристайко виданню The Times.

Повернути до державної власності України планують 18 будівель, розташованих у столиці Великої Британії. Зокрема, мова йде про маєток Сікокс-Хіт в Англії, який нібито використовується російськими дипломатами й співробітниками фсб як місце для відпочинку.

Натомість посольство росії у Великій Британії заявило, що претензії України на майже два десятки радянських будівель, які можуть стати предметом міждержавного позову, не є юридично обґрунтованими.

“Як єдина правонаступниця колишнього радянського союзу росія отримала права на радянську власність за кордоном і, на відміну від України, погасила всі радянські борги. Претензії України не мають жодних підстав з точки зору міжнародного права”, – заявили представники рф виданню ТАСС, передає Європейська правда. 

Там вважають, що усі ці споруди мають дипломатичний імунітет, і сподіваються, що Велика Британія буде дотримуватись зобов’язань за Віденською конвенцією про дипломатичні відносини.

Варто зазначити, що Україна була єдиною державою, яка після розпаду СРСР не визнала москву спадкоємицею боргів та активів союзу, а тому може претендувати на 16,37% радянського майна. 

У 1999 році тодішній посол Володимир Василенко звернувся до британського уряду з проханням визнати “бенефіціарний інтерес” України в об’єктах нерухомості, однак у 2002 році цю пропозицію відхилили. Водночас росія так і не оскаржила претензії України, тому юридично Київ може домогтися передачі майна в українську власність.

 

 

Читайте також

Меценат готовий профінансувати розробку проєкту відбудови музею Сковороди на Харківщині

У Кропивницькому демонтували метрове погруддя Пушкіна

У Харкові створять меморіал, присвячений загиблим через війну дітям