Учасники французького аукціону сприйняли вазу за артефакт й підняли її ціну у 4000 разів

/ Декор /

У Франції на торгах Osenat продали порцеляну за майже 8 мільйонів євро, хоч її оцінна вартість становила близько 2000 євро.

Учасники аукціону почали запеклу боротьбу за право придбати китайську вазу, адже подумали, що це унікальний об’єкт антикваріату XVIII століття, пише The Guardian.

Така ситуація склалася через те, що анонімний продавець надав надто привабливий опис лота для аукціонного дому. Власницею вази була жінка, яка отримала її в спадок від матері. Однак вона зазначила, що спочатку ця ваза належала її бабусі з Парижа, яка була колекціонером.

Після опису лота за посудину у стилі тяньцюпін (з кит. “небесна сфера”) почали змагатись кількадесят потенційних покупців. Потенційно ця річ могла б бути дійсно рідкісним артефактом, якби вона була на 200 років давнішою. Насправді ж вазу датують ХХ століттям, що робить її “досить звичайною”, зазначив експерт Osenat.

Глазурована порцелянова ваза традиційної форми тяньцюпін, прикрашена кобальтовим розписом з драконами та хмарами. Фото: Maison Osenat

Цікаво, що сама жінка, яка виставила цей лот на торги, жодного разу не бачила вазу особисто й не знала, як відбувався аукціон. 

Як висновок, порцеляну продали громадянину Китаю за 7,7 мільйона євро. Із урахуванням комісійних остаточна вартість покупки становить 9,12 мільйона євро. “Курйоз” в аукціонному домі пояснили винятковою любов’ю китайців до своєї історії, адже саме вони проявили неабиякий інтерес на торгах.

“Китайці захоплені своєю історією і пишаються тим, що володіють історичним предметом”, – зазначив директор аукціонного дому Osenat Седрік Лаборд.

 

 

Читайте також

15 українських меблевих фабрик взяли участь у виставці M.O.W.-2022 у Німеччині

На розкопках у Греції виявили статую Геркулеса, якій майже дві тисячі років

У Слов’янську продали пам’ятник леніну за понад 700 тисяч гривень