У власність Києва повернули землю біля Музею видатних діячів української культури

В Музеї наприкінці XIX століття - на початку XX століття жили й працювали Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Старицький та Панас Саксаганський.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Ще у 2010 році Київрада незаконно передала понад пів гектара землі поруч із музеєм приватній компанії під забудову офісно-житлового комплексу з готелем і паркінгом. Ця ділянка входить до охоронної зони та історичного ареалу столиці, де нове будівництво заборонене законом.

Візуалізація офісно-житлового комплексу, який планували звести

Забудовник роками намагався через суди отримати дозвіл на роботи, однак прокуратура оскаржувала його плани. У результаті всі дозвільні документи скасовано, а землю зобов’язали повернути у власність громади.

Правову позицію прокурорів підтвердила й Велика Палата Верховного Суду.

 

 

Читайте також:

У Львові реставрують скульптури з Королівської камʼяниці

У Швеції 672-тонну церкву перемістили на нове місце

У Франції поєднали старий віадук та сучасний хвилястий міст