Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. Завданням для архітекторів та скульпторів було розробити новаторську ескізну пропозицію, що включала б можливість відобразити головну мету – гідне вшанування пам’яті з можливістю доповнення інформації про загиблих.
Конкурс проходив у стислі терміни – протягом місяця заявки подали 18 учасників, з яких 16 встигли подати готові роботи.
Перше місце посів проєкт колективу УКРБУДПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЯ UBPR із Вінниці під шифром 069.
“Семіотичне значення усієї композиції полягає в екзистенційному заклику подивитись на себе. Відтак, споглядаючи на інтерактивну панель з іменами загиблих національних Героїв та власне віддзеркалення, можна усвідомити чого лиш вартує твоє життя”, – зазначає колктив UBPR в описі до свого проєкту.
Друге місце посіла робота Максима Ткачика, вона передбачає ідею встановлення скриньки памʼяті з фотографією полеглого та інформацією про нього.
А третє місце належить роботі Артема Калініченка. Його ідея полягає у створенні стіни пам’яті, яка нагадуватиме про бойові дії та зруйновані будинки в ході війни. Також на ній розмістяться імена українських Героїв.
Трійка призерів отримає грошову винагороду за свої роботи: 20 тис. грн – переможець і по 15 тис. грн – володарі двох інших премій. Їхні проєкти винесуть на громадське обговорення, за результатми яких пропозиції будуть доопрацьовані.
Читайте також:
В Києві показали, як добудовують другу чергу Національного музею Голодомору-геноциду
Bilodid Landscape показали проєкт реконструкції Театральної площі в Одесі
Студія Makhno розробила проєкт Музею українського сучасного мистецтва та кераміки: візуалізації