У Вінниці відреставрують столітній “будинок-корабель”

Мова йде про маєток Длуголенцького, який відносять до архітектурних пам'яток початку XX століття. Місцеві жителі називають будинок "кораблем" через його чудернацьку форму.

Відновлення розпочнуть у 2022 році, зокрема, ремонтуватимуть дах і фасад. Згодом обіцяють перейти до внутрішніх робіт. Про це повідомив у своєму Facebook Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

У планах – відтворити оригінальний вигляд будівлі до найменших дрібниць. Задля цього будуть реанімовувати навіси, ґанки, ліпнину інтер’єрів, віконні та дверні блоки. 

Так виглядає маєток Длуголенцького нині. Фото: https://www.townpass.com.ua/

“На жаль, оздоблення під “шубу”, яке практикувалось за радянських часів, знівечило автентичний образ фасаду. Але під шубою залишилась оригінальна лицьова кладка з червоної цегли та штукатурний декор з квітковими орнаментами.

Важливо, що були проведені необхідні наукові дослідження з аналізом архівних даних, які зафіксували втрачені частини пам’ятки, передбачена технологія відновлення збережених елементів”, – зазначає міський голова. 

Будинок Длуголенцького – яскравий приклад втілення модерного архітектурного стилю.

Маєток Длуголенцького на початку ХХ століття. Фото: facebook.com/vinnytsia.history

Його звели за проєктом Григорія Артинова на початку XX століття. Під час громадянської війни в маєтку розташовувався штаб радянського військового діяча Віталія Примакова.

Під час періоду СРСР первісний вигляд садиби постраждав – кладку з червоної цегли та штукатурний декор із квітковими орнаментами замінили на “шубу”. Від 1966 року і досьогодні будівля знаходиться у користуванні однієї із найстаріших мистецьких шкіл Поділля.

 

Читайте також

“Неймовірна архітектура”: метро Києва відзначила британська журналістка

Помер легендарний Тьєррі Мюглер. Чому зірки шаленіють від робіт французького кутюр’є

Дерев’яну церкву, якій майже сто років, відкрили на Львівщині