Відновлення розпочнуть у 2022 році, зокрема, ремонтуватимуть дах і фасад. Згодом обіцяють перейти до внутрішніх робіт. Про це повідомив у своєму Facebook Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
У планах – відтворити оригінальний вигляд будівлі до найменших дрібниць. Задля цього будуть реанімовувати навіси, ґанки, ліпнину інтер’єрів, віконні та дверні блоки.
“На жаль, оздоблення під “шубу”, яке практикувалось за радянських часів, знівечило автентичний образ фасаду. Але під шубою залишилась оригінальна лицьова кладка з червоної цегли та штукатурний декор з квітковими орнаментами.
Важливо, що були проведені необхідні наукові дослідження з аналізом архівних даних, які зафіксували втрачені частини пам’ятки, передбачена технологія відновлення збережених елементів”, – зазначає міський голова.
Будинок Длуголенцького – яскравий приклад втілення модерного архітектурного стилю.
Його звели за проєктом Григорія Артинова на початку XX століття. Під час громадянської війни в маєтку розташовувався штаб радянського військового діяча Віталія Примакова.
Під час періоду СРСР первісний вигляд садиби постраждав – кладку з червоної цегли та штукатурний декор із квітковими орнаментами замінили на “шубу”. Від 1966 року і досьогодні будівля знаходиться у користуванні однієї із найстаріших мистецьких шкіл Поділля.
Читайте також
“Неймовірна архітектура”: метро Києва відзначила британська журналістка
Помер легендарний Тьєррі Мюглер. Чому зірки шаленіють від робіт французького кутюр’є
Дерев’яну церкву, якій майже сто років, відкрили на Львівщині