У Вінниці реставрують садибу Львовича. Який вигляд вона матиме

Музей Вінниці презентував концепт відновлення неоренесансного історичного маєтку, якому понад 100 років.

У межах Днів європейської спадщини співробітники культурної інституції показали, який вигляд після реставрації матиме будівля, що тривалий час стояла пусткою, а напередодні перейшла у користування музейної спільноти.

Проєкт передбачатиме одразу декілька етапів, серед яких – заходи з опорядження екстер’єру, реставраційні доповнення композиції фасадів, збереження та відновлення інтер’єрів тощо.

Схема зовнішніх робіт з відновлення. Зображення: Музей Вінниці

Під час ремонтних робіт архітектури споруди у планах відновити мощення тераси, декоративні навершя башт на даху, а також відтворити втрачену автентичну дерев’яну мансарду та балкони. 

Реставрація інтер’єру передбачатиме відновлення оригінальних дверей, відтворення втрачених кахельних печей, опорядження стін тощо.

Комплекс робіт, які потрібно здійснити всередині приміщення. Зображення: Музей Вінниці

Внутрішнім просторам повернуть автентичне оздоблення стін. Зображення: Музей Вінниці

Варто зазначити, що цю садибу звели у 1913 році для одного з найбагатших на той час вінничан Боруха Львовича. Після його смерті приміщення слугували осередком Міністерства пошт і телеграфів УНР, а згодом тут облаштували Канцелярію, у якій працював Симон Петлюра.  

З 1932 року у будівлі розмістився Вінницький обласний комітет радіомовлення. До початку ХХ століття маєток Львовича не змінював свого функціонального призначення – ще донедавна у приміщенні працювали радіо “Вінтера” та радіо “Хвиля”. Після того будівля стояла пусткою.

 

 

Читайте також

Простір біля львівської Фабрики повидла повидла встелять автентичним каменем

На Київщині зведуть артпростір імені Марії Примаченко за проєктом Yakusha Studio

Аварійну будівлю колишнього польського заводу перетворили на мультифункціональний громадський простір