У Вінниці хочуть перейменувати вулиці, названі на честь російських та радянських діячів

/ Події /

Мешканці Вінниці просять змінити назви вулиць, скверів, площ та провулків, що носять імена російських діячів, які не мають жодного відношення ні до Вінниці, ні до України.

Відповідну петицію на Платформі електронної демократії подав 24 березня Михайло Шатохін.

Автор колективного звернення підкреслює, що назви з російськими прізвищами є результатом політики побудови спільного загальноросійського та загальнорадянського культурного простору, а відтак – їх не має тут бути. 

“Це не питання якості праць російських діячів чи митців. Проблема в тому, що їхні імена в наших топонімах не лишили простору для увіковічення імен тих, хто безпосередньо поклав власне життя заради становлення України та української культури”, – зазначає Михайло Шатохін. 

Натомість автор пропонує перейменувати вулиці на честь видатних українських діячів, які в радянський період перебували під забороною, а також героїв сьогодення, що жертвують своїми життями за нашу країну.

Від сьогодні на площі Гагаріна у тестовому режимі почнуть працювати світлофори

Площа Гагаріна, що також потрапила до списку об’єктів, які автор пропонує перейменувати. Фото: Моя Вінниця

Станом на 24 березня петиція набрала 97 голосів із 350 необхідних.

Нагадаємо, що з початку війни рішення про перейменування запровадили низка культурних закладів. Серед них – Театр російської драми ім. Лесі Українки, музей Олександра Пушкіна та Головна наукова бібліотека Вінниччини.