У Вінниці демонтували пам’ятник, який був присвячений “борцям за владу совєтів”

/ Події /

З Європейської площі у Вінниці прибрали чотириметрову скульптурну композицію з будьонівцем, червоногвардійцем і червоноармійцем.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Нині меморіал зберігатиметься в Історико-меморіальному комплексу пам’яті жертв нацизму – філії Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Такий нині вигляд має площа без радянського меморіалу. Фото: Вінницька міська рада

До демонтажу. Фото: vinbazar.com

Протягом тривалого часу цей пам’ятник називався “Меморіалом борців за радянську владу, загиблих у роки Громадянської та Великої Вітчизняної війни”. 

Однак, як зазначають у міськраді, радянська влада навмисне створила хибне уявлення про взаємозв’язок з перемогою у Другій світовій війні. 

Протягом тривалого часу тут відбувалось відзначення Дня Перемоги. Фото: vinbazar.com

За архівними матеріалами, перші колективні поховання більшовиків та їхніх прибічників, які воювали проти армії УНР відбулися на цій території у 1919-1922 роках. Лише з 1958 року на меморіал із кладовищ Вінниці та Вінниччини розпочали процес перепоховання праху учасників подій Другої світової війни. 

Саму скульптурну композицію встановили тут у 1977 році, а її відкриття відбулось на 60-ту річницю більшовицького перевороту. 

Усі ці роки вона була символом “”преемственности поколений борцов за власть Советов” – тих, хто фізично знищував нашу націю голодоморами та репресіями”.

Насправді ця скульптурна композиція не має ніякого стосунку до Другої світової війни. Фото: vinbazar.com

“70 років українцям насаджували “єдино правильну” ідеологію та версію історії, змушували забути справжнє коріння. Поза сумнівом, радянській владі майже вдалося це зробити. Але сьогодні ми маємо унікальний шанс розкрити істинні сторінки історії України, зокрема і Вінниці, та відновити власну національну та локальну систему цінностей та ідентичності”, – зазначають у повідомленні.

 

 

Читайте також

Біля 70% українців за перейменування вулиць та демонтаж пам’ятників, пов’язаних з росією

“Головне – не втратити команду”. Dezeen про те, як виживають українські архстудії під час війни

Унаслідок ракетного обстрілу в львівському храмі вибило вікна