У відреставрованій історичній пам’ятці на Львівщині облаштували хостел

Засновниця ініціативи «Спадщина.Ua» Ганна Гаврилів у відновленій торік історичній пам’ятці селища Розділ на Львівщині обладнала хостел.

Як пише Zaxid.net, хостел розташували на горищі школи австрійського періоду, там є 22 ліжкомісця. Ідею вдалося реалізувати за кошти гранту.

Кошти були надані посольством Швеції, агенцією SIDA та ПРООН за заявкою Агенції трансформацій M.CLASS для розвитку мікропідприємництва на території Львівського Опілля.

Фото: Ганна Гаврилів

Фото: Ганна Гаврилів

“Ідея полягала в тому, щоб створити в громаді 1-2 робочі місця, залучивши біля 2000 USD грантових та співфінансувавши таку саму суму з власної кишені для запуску якогось невеличкого бізнесу в громаді”, – пояснила культурна менеджерка Ганна Гаврилів.

Грантова заявка подавалася на створення каварні «Перша кляса», яку мали відкрити саме в тому приміщенні, де колись вчилися першокласники старої школи, та частувати кондитерськими смаколиками від місцевих господинь. За проєктом донор профінансував вартість кондитерської вітрини, а власники мали закупити столики з кріслами та літніми парасольками.

Фото: Ганна Гаврилів

Фото: Ганна Гаврилів

Фото: Ганна Гаврилів

Влітку 2021 року кафе запустили експериментально, а повноцінне відкриття планувалося навесні 2022 року. Через війну плани довелося відкласти, а приміщення старої школи заселили переселенці, які користувалися цією вітриною як холодильником.

«В тому гранті ми прописали та спланували, що може десь за якихось років десять зробимо на горищі старої школи хостел. Так-от, кафе ми не запустили, але хостел на 22 спальних місця таки зробили», – зазначила Ганна Гаврилів.

Зазначається, що у хостелі створені всі умови для комфортного відпочинку чи проживання.

 

 

Читайте також:

Історичний готель “Ермітаж” у Києві виставили на продаж

У Чернігові відновлюють історичну будівлю бібліотеки, частково зруйновану авіабомбою

Проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави від ZIKZAK Architects